Program do centrum obróbczego CNC 5 osi


Autor tematu
Dixi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2012, 00:10
Lokalizacja: Warszawa

Program do centrum obróbczego CNC 5 osi

#1

Post napisał: Dixi » 23 lis 2012, 00:26

Realizuje szalony pomysł uruchomienia centrum obróbczego 5 osiwego wielkich rozmiarów (X=18m, Y=6,2 Z= 3m).
Chciałem kupić Solid Worksa i Solid Cama. Dziś dowiedziałem się, że nie radzi on sobie dobrze przy dużych obiektach. Dowiedziałem się tego od dystrybutora Catii. Z początku pomyslałem, że to ściema, żeby mnie zachęcić do kupna Katii ale to samo usłyszałem z całkiem niezależnego źródła a pochodzącego od użytkownika Solid Worksa. Czy ktoś może coś wie na ten temat. Chciałbym przeczytać opinie uczciwe i praktyczne , a nie reklamowe. Chciaż konkurencja zawsze wytyka błędy.



Tagi:

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#2

Post napisał: cinek_80 » 23 lis 2012, 08:50

Witam,

Kolego proponuję pomyśleć o postprocesorze i wdrożeniu maszyny bo to chyba jest najistotniejsza sprawa w tym całym procesie. Oprócz prowadzenia rozważań nad CAD myśl o CAM i pozbądź się myślenia, że CAD i CAM muszą być tego samego producenta. Jak firma nie poradzi sobie z postprocesorem to i CAD z radzącym sobie modelem jako wsparcie dla CAM będzie bezużyteczny. A chyba nie oto chodzi przy takiej inwestycji.
Myślę, że rozmawiając z dostawcą CAM można wyczuć czy firma ma doświadczenie praktyczne we wdrożeniach poparte przykładami różnych maszyn czy tylko teoretyzuje używając slajdów w PowerPoint. Wymagaj przykładów wdrożonych maszyn o Twojej lub podobnej kinematyce, a nie prezentacji obróbek 5 osiowych na DMU 80 bo taki jedyny postprocesor i to nie wdrożony dostawca CAM dostał od producenta softu. Wymagaj pokazania przykładowego postprocesora Twojego sterowania a nie standardowe hasło handlowca... no na Sinumeriku nie mamy ale mamy na Heidenhainie lub odwrotnie. Jeżeli firma profesjonalnie zajmuje się wdrożeniami to zawsze znajdzie się postprocesor na sterowaniu takim jak Twoje. Wymagaj pokazania kodu nc obsługującego cykle, podprogramy, funkcje specjalne, dodatkowe elementy maszyny typu głowica kątowa itd. Przy takiej maszynie przyda się również grafika do symulacji więc możesz o to zapytać.

Powodzenia :wink:
Nudzisz się, zajrzyj to nic nie kosztuje, może i Ciebie coś zainteresuje, a później... zaprocentuje ;)
Niestety, nie zajrzysz bo kazali usunąć...


Autor tematu
Dixi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2012, 00:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprocesor

#3

Post napisał: Dixi » 23 lis 2012, 10:31

Właściwie postprocesor to obowiązkowa rzecz i oczywista. Problem jest w tym ,że firmy które złożyły mi oferty maja wdrożone maszyny i to nawet tego producenta co ma być moja i ten sam typ. Tylko przy dużych elementach program nie radzi sobie za dobrze . Wiem tylko tyle ale szczegółów nie znam i pewnie nie poznam. Stąd moje pytanie


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#4

Post napisał: Majster70 » 23 lis 2012, 11:00

Najprostsze wyjście to zadzwonić do referencyjny firm i się zapytać o ich opinię. Koniec języka za przewodnika.


Autor tematu
Dixi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2012, 00:10
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: Dixi » 23 lis 2012, 11:22

Tak tez zrobiłem. maja sami zbadać temat. Choć w pierwszej chwili powiedzieli, że to nie mozliwe. Może to byc tez błąd w postprocesorze albo w jakiś ustawieniach.


dell
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 23 maja 2007, 06:26
Lokalizacja: znikad

#6

Post napisał: dell » 23 lis 2012, 12:11

A ja polecam program hypermill jest bardzo dobry jedynie co musisz miec do tego programu do sredniej klasy komputer i pojdzie wiadomo ze grafika musi byc tez dobra polecam znalezc stronke jedynego dystrybutora hypermilla jest on w bielsko bialej pisza postprocesroy a jesli kupujesz nowa maszyne to od razu pros o model maszyny bo pozniej bedziesz musial slono zaplacic
Znudzila mi sie reklama
Niedlugo pojawi sie nowy chomik :D

Awatar użytkownika

artmachining
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 331
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#7

Post napisał: artmachining » 23 lis 2012, 12:39

Z dużymi modelami doskonale radzi sobie Delcam PowerMILL. Ostatnio obrabiałem model silnika o długości 4m i smigał jak ta lala. Biuro Delcama jest w Warszawie więc możesz się odezwać i umówić na prezentację. Import z SolidWorksa jest bezpośredni z przeniesieniem wszystkich cech.

Dodatkowo do 26.11.2012 można za darmo tłumaczyć swoje dane za pomocą Exchange.
http://www.delcam.com/languages/pl/news ... aseId=1471

http://www.delcam.com/languages/pl/gene ... change.asp

Pozdr
Adam


Autor tematu
Dixi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2012, 00:10
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post napisał: Dixi » 23 lis 2012, 12:48

Dzięki. Wiem to nawet blisko mnie. Mam się z nimi spotkać. Mimo ceny zastanawiam się nad Catią


smieszek88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 241
Rejestracja: 25 maja 2012, 10:52
Lokalizacja: łódź

#9

Post napisał: smieszek88 » 23 lis 2012, 18:55

Przy tych gabarytach nie polecam NX-a, świetnie się sprawuje w ciasnych miejscach ale przy wymiarach >1000 mm zaczyna ukrywać część detalu (wyświetlanie go przycina), nie jest to wielką przeszkodą ale jest mocno upierdliwe.

Możliwe że gdzieś jest opcja poprawienia tego ale się do niej nie dokopałem.


Autor tematu
Dixi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2012, 00:10
Lokalizacja: Warszawa

NX

#10

Post napisał: Dixi » 23 lis 2012, 19:15

No to jeden odpada :) dzięki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”