Program do centrum obróbczego CNC 5 osi


mar-tools
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 17 kwie 2011, 17:23
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

#11

Post napisał: mar-tools » 23 lis 2012, 22:48

CAD/CAM w jednym środowisku ZW3D , proszę sprawdzić na www.zw3d.com.pl, bardzo atrakcyjna cena do tego.



Tagi:


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#12

Post napisał: Majster70 » 26 lis 2012, 07:04

smieszek88 pisze:Przy tych gabarytach nie polecam NX-a, świetnie się sprawuje w ciasnych miejscach ale przy wymiarach >1000 mm zaczyna ukrywać część detalu (wyświetlanie go przycina), nie jest to wielką przeszkodą ale jest mocno upierdliwe.

Możliwe że gdzieś jest opcja poprawienia tego ale się do niej nie dokopałem.
Pewnie gdzieś tam jest, tym bardziej, że zdaje się, że to ukrywanie zostało celowo wprowadzone właśnie do pracy z dużymi i skomplikowanymi złożeniami, żeby odciążyć system (grafika) i przyspieszyć (lub w ogóle umożliwić) jego działanie. :wink:


ZZZCAM
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2013, 12:54
Lokalizacja: Mazowieckie

#13

Post napisał: ZZZCAM » 01 lut 2013, 13:07

Dixi pisze:Dzięki. Wiem to nawet blisko mnie. Mam się z nimi spotkać. Mimo ceny zastanawiam się nad Catią

Witam
Wspomniał Pan o obróbce dużych detali.
Jednym z programów CAM, który bardzo dobrze radzi sobie z dużymi obiektami jest TEBIS.
Jest to program niemieckiego producenta i jedną z jego głównych dziedzin jest branża Automotive (również karoserie).
Jest on często stosowany jako uzupełnienie części CAM dla posiadaczy programu CATIA (posiada tą samą strukturę drzewka i również własny CAD).
Jeśli chodzi o obsługę dużych detali to już samo spojrzenie na wielkość projektu zapisanego na dysku (kilkukrotnie mniejszy niż konkurencja) świadczy o jego specjalizacji w tym zakresie.

Pozdrawiam,
Z.

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#14

Post napisał: Magneto86 » 02 lut 2013, 10:29

smieszek88 pisze:Przy tych gabarytach nie polecam NX-a, świetnie się sprawuje w ciasnych miejscach ale przy wymiarach >1000 mm zaczyna ukrywać część detalu (wyświetlanie go przycina), nie jest to wielką przeszkodą ale jest mocno upierdliwe.

Możliwe że gdzieś jest opcja poprawienia tego ale się do niej nie dokopałem.
Bredzisz. A przy okazji nie znasz podstaw.
Takie zachowanie ma właśnie zapewnić stabilną pracę systemu również na słabych sprzętach.
Po wczytaniu modelu o bardzo dużym gabarycie wystarczy raz wcisnąć dostosuj i pracujemy dalej bez przeszkód.
Przykład tutaj:
https://www.cnc.info.pl/topics103/obrac ... t25441.htm
Obrazek


smieszek88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 241
Rejestracja: 25 maja 2012, 10:52
Lokalizacja: łódź

#15

Post napisał: smieszek88 » 04 lut 2013, 17:13

Magneto86 pisze:
smieszek88 pisze:Przy tych gabarytach nie polecam NX-a, świetnie się sprawuje w ciasnych miejscach ale przy wymiarach >1000 mm zaczyna ukrywać część detalu (wyświetlanie go przycina), nie jest to wielką przeszkodą ale jest mocno upierdliwe.

Możliwe że gdzieś jest opcja poprawienia tego ale się do niej nie dokopałem.
Bredzisz. A przy okazji nie znasz podstaw.
Takie zachowanie ma właśnie zapewnić stabilną pracę systemu również na słabych sprzętach.
Po wczytaniu modelu o bardzo dużym gabarycie wystarczy raz wcisnąć dostosuj i pracujemy dalej bez przeszkód.
Przykład tutaj:
https://www.cnc.info.pl/topics103/obrac ... t25441.htm
Dostosowywanie nie zawsze pomaga (np. duży gabaryt a trzeba pracować nad szczegółami - dostosuj oddala aby był widoczny cały detal, przybliżanie + niewielki obrót i znika nasz szczegół, jak się nie kręci to nie przycina), więc raczej nie bredzę i znam tą podstawową technikę.

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#16

Post napisał: Magneto86 » 04 lut 2013, 19:15

Nie spotkałem się jeszcze, żeby coś komuś znikało z winy programu.
Jeżeli dostosowałeś widok do wielkiego gabarytu i ponownie przybliżasz do szczegółu, obracasz i coś znika, to można jeszcze "aktualizować roboczy" widok.
Opcji ułatwiających pracę z bardzo dużymi gabarytami i złożeniami jest sporo, trzeba tylko wiedzieć jak ich używać.
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”