Zrobienie liści - inny program niż solidwroks/inny sposób ?


Autor tematu
Nerod
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2011, 09:56
Lokalizacja: Wrocław

Zrobienie liści - inny program niż solidwroks/inny sposób ?

#1

Post napisał: Nerod » 28 cze 2012, 22:43

Witam

Chce zrobić w blaszce 0.8 mm , 1mm lub 1,5mm liście tzn kształty tym przypominające z głównymi liniami na środku i charakterystycznymi zakończeniami po obwodzie całego liścia. W programie solid works wyskakuje mi błąd z niewłaściwą geometrią obiektu wychodzi jedynie kiedy liść jest gładki po obwodzie co mnie nie zadowala. Potrzebne mi jest to ponieważ chce zanieść firmie która mi to wyfrezuje i uważam że jak zrobię sam projekt/program dla maszyny to będzie kilka/kilkaset złotych mniej do zapłacenia.
Niestety mi się samemu nie udało wiec pytam się Was drodzy forumowicze o podpowiedz w tej sytuacji czy mogę np od razu przemienić zdjęcie na g cody ? Czy w programie sterującym dopiero dodawane są grubości w jakie ma się wbici frez ? *np obwód blaszki chce mieć wycięty a środek tylko zaznaczony na głębokość do 0,4mm


O to zdjęcieObrazek

Proszę o pomoc

Pozdrawiam



Tagi:


edesz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 07 cze 2012, 20:54

#2

Post napisał: edesz » 28 cze 2012, 23:21

wow :mrgreen: art marycha albo insze ziele!


polak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 48
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:39
Lokalizacja: szczecin

Re: Zrobienie liści - inny program niż solidwroks/inny sposó

#3

Post napisał: polak » 28 cze 2012, 23:48

Nerod pisze:Witam

Chce zrobić w blaszce 0.8 mm , 1mm lub 1,5mm liście tzn kształty tym przypominające z głównymi liniami na środku i charakterystycznymi zakończeniami po obwodzie całego liścia. W programie solid works wyskakuje mi błąd z niewłaściwą geometrią obiektu wychodzi jedynie kiedy liść jest gładki po obwodzie co mnie nie zadowala. Potrzebne mi jest to ponieważ chce zanieść firmie która mi to wyfrezuje i uważam że jak zrobię sam projekt/program dla maszyny to będzie kilka/kilkaset złotych mniej do zapłacenia.
Niestety mi się samemu nie udało wiec pytam się Was drodzy forumowicze o podpowiedz w tej sytuacji czy mogę np od razu przemienić zdjęcie na g cody ? Czy w programie sterującym dopiero dodawane są grubości w jakie ma się wbici frez ? *np obwód blaszki chce mieć wycięty a środek tylko zaznaczony na głębokość do 0,4mm
kiedy ten błąd w solidzie wyskakuje?
przy tworzeniu bryły?
może jakiś błąd w szkicu? przecinające się linie czy dryła o grubości 0
co do ceny to model może ją obniżyć, ale program na nieswoją maszyne u kogoś to raczej za dużo zabawy;)
gdzieś na forum widziałem program do generowania g-kodów na podstawie grafiki, więc szukaj;)


Autor tematu
Nerod
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2011, 09:56
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: Nerod » 29 cze 2012, 23:19

bryła 1,5mm

wszystkie linie na styk, jak podświetlę linie kursorem myszki to pojawia mi się kawałek zamiast np całości albo połowy gdzie kombinowałem chyba z 5 razy od nowa prosta linia i krzywizna jak mi się udała połowa to znowuż druga nie chciała zastanawiałem się czy czasem nie połączyć dwóch plików dxf pod jeden gcod / nie wiem czy tak da rade albo porostu scalić dwie połówki / skopiować odbicie lustrzane itp może to mi wyjdzie nie wiem zobaczę będę pisał.


Co do programu to pojawiły sie tematy pliki dxf na g cody i bmp na g cody
programy darmowe niestety nie w 3d ale mi to nie przeszkadza powinno przeciąć elementy o które mi chodzi

POZDRAWIAM

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#5

Post napisał: blue_17 » 30 cze 2012, 00:25

Da się to zrobić w solidzie tyko trzeba pobawić się powierzchniami wyciągniecie blaszki liścia a potem obwód można przyciąć drugą powierzchnią :)
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


polak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 48
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:39
Lokalizacja: szczecin

#6

Post napisał: polak » 30 cze 2012, 01:18

hmm mi to wygląda na błąd szkicu;)
powierzniami jak mówi blue_17 też można a nawet łatwiej;)
ale bryłą też da radę;)


Autor tematu
Nerod
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2011, 09:56
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post napisał: Nerod » 30 cze 2012, 10:14

no ja się ciesze że szkic da się też zapisać w Dxf :mrgreen:


czesiu1988
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 10 kwie 2011, 14:16
Lokalizacja: Pomorze

#8

Post napisał: czesiu1988 » 01 lip 2012, 20:35

Robiłem coś podobnego w ZW3D. Na bryle można było umieścić dowolny obraz ładując zdjęcie i podać wartość zagłębienia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”