4 osie i nóż tangensowy, nie podnosi noża na kątach ostrych


Autor tematu
zwiecha
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2009, 10:41
Lokalizacja: warszawa

4 osie i nóż tangensowy, nie podnosi noża na kątach ostrych

#1

Post napisał: zwiecha » 17 cze 2012, 15:03

Witam, miałem maszynke 3 osie, dorobilem oś 4 pod nóż obrotowy i pod bigowanie. Sprawa przedstawia sie tak: majac projekt w corelu, wrzucam go do lazycama, ustawiam sobie chainy w odpowiedniej kolejnosci, zadaje odstęp pomiędzy nożem a tektura powiedzmy na 5 mm, zagłebianie w materiał 4 mm i na symulacji w machu 3 na ostrych kątach podnosi mi go tylko o 1 mm czyli nóż nadal pozostaje w materiale na głebokosci 3 mm, chciałbym żeby sie podnosił do zadanej wartosci na poczatku np te 5 mm nad tekturą. Drugą sprawą jest to ze po zadaniu tych wartosci nóż jest najpierw opuszczany a nastepnie jest ustawiany odpowiedni kąt, dany chain wykonuje dobrze jesli nie ma ostrych kątów, później nóż się podnosi i leci na na następny chain, opószcza go i dopiero ustawia kąt zadany na nożu - powinno byc na odwrót. Ktoś wie może jak powalczyc z tematem?? Będę naprawde wdzieczny. Troche może zamieszalem ale wydaje mi się że jest to jako tako zrozumiale, jak nie to prosze pytac, cos dopisze.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-06-17, 17:24 ]
Jeszcze mam jedno pytanko, chce zrobic na 1 rysunku 2 warstwy, w lazycam wybieram sobie dane elementy do wyciecia - 1 warstwa, nastepne elementy do bigowania - 2 warstwa ustawiam zadane wartosci na 2 warstwach a wszystko sie miesza, w zakladce Max Cut p/pass nie moge wprowadzic wartosci ujemnej ... przez co wycinanie idzie np na 3 razy, chcialbym uzyskac takie cos aby po zaimportowaniu do macha po wycieciu zadanych elementow program kazal mi zmienic narzedzie na narzedzie do bigowania i dalej dokonczył program.
Pozdrawiam i dzieki za pomoc



Tagi:

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”