Symulacja zaawansowanych układów chłodzenia form wtryskowych

Awatar użytkownika

Autor tematu
gms2001
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:42
Lokalizacja: Wrocław/Bydgoszcz

Symulacja zaawansowanych układów chłodzenia form wtryskowych

#1

Post napisał: gms2001 » 28 cze 2012, 12:54




Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4651
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Symulacja zaawansowanych układów chłodzenia form wtrysko

#2

Post napisał: pitsa » 28 cze 2012, 19:44

W odpowiedzi na ofertę zapoznania się z promowanym programem, mam przyjemność poinformować, że po lekturze informacji o możliwości symulacji procesów odlewania tworzyw (i nie tylko!), nasuwają mi się różne pytania dotyczące praktycznej wykorzystania programu Moldex3D. ;-)

Po obejrzeniu filmu prezentującego możliwości realizacji symulacji w programie Solidworks:

[youtube]#![/youtube]

zwróciłem uwagę na dobór właściwości materiałów i wizualizacje wtryski i procesu chłodzenia. Nie zauważyłem aby we właściwościach występowała możliwość ustawienia procesu nukleacji i prowadzenia symulacji wpływu dodatków nukleujących, na przykład addytywów transformujących jednoskośną strukturę w pseudoheksagonalną. Czy dostępna jest głębsza literatura na temat możliwości komponowania właściwości materiałów poddawanych symulacji?
Prezentacja opierają się na procesach periodycznych. W tej chwili interesuje mnie symulacja procesu ciągłego z uwzględnieniem wiskoelastycznych właściwości materiału. Czy program umożliwia prowadzenie takie symulacji?
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”