Tworzenie rysunku pod grawerunek.


Autor tematu
pixes2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 582
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:38
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Tworzenie rysunku pod grawerunek.

#1

Post napisał: pixes2 » 14 maja 2012, 19:16

Z racji, że konstrukcja mechaniczna maszyny jest bliższa memu sercu niż wszelka grafika, potrzebuję Waszej pomocy.
Potrzebuję wykonać proste rysunki i przekonwertować na G-kod. Wszystko miałoby dziać się na kompie sterującym maszyną - linux + emc2.
Do dyspozycji mam inkscape, libreoffice draw oraz dxf2gcode.
W obu programach rysuje mi się fajnie, ale niestety bezowocnie.
Rysunki w inkscape, zapisane jako dxf nijak nie wchodzą do generatora g-code - właściwie wygląd jakby program je wczytał, ale plik dxf był pusty... Pliki pobrane z netu (dxf) wczytują się ładnie i bez problemu uzyskuję kod na maszynę. Jak spowodować, aby zechciało to razem działać ? Może zapisywać rysunek w innym formacie i konwertować w innym programie ? Tylko jakim ? Może jest coś na linuxa, co przerobi np. zwykłe plt ?
Z pewnych względów skłaniałbym się jednak ku wykorzystaniu libreoffice draw. Tu jednak nie mam pojęcia w jakim formacie zapisać moją twórczość, oraz czym to przekonwertować na g-kod.
Oczywiście docelowo chciałbym móc korzystać z obu programów.
Proszę o jakąś podpowiedź, bo czas mnie goni, a ja jestem w polu...
Gdyby ktoś zechciał pomóc, to proszę o wytłumaczenie łopatologiczne - jestem w tym naprawdę cienki, choć kilka godzin zabawy i kombinacji daje nadzieję, że to ogarnę...

Z góry dzięki .

Tomek.



Tagi:

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”