Łączenie splajnów z liniami, łukami.


Autor tematu
gras107
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 297
Rejestracja: 09 wrz 2011, 14:37
Lokalizacja: Zagorzyce

Łączenie splajnów z liniami, łukami.

#1

Post napisał: gras107 » 24 lis 2011, 16:15

Łączenie spliajnów z liniami, łukami.

Do tej pory tworzyłem projekty dla potrzeby frezarki, bez konieczności stosowania offsetów. Były to projekty z wykorzystaniem praktycznie tylko splajnów, łuków i linii. Teraz natomiast natąpiła konieczność połączenia wszystkiego w polilinie.

Korzystam z alternatywnego softu Bricscad. Próbowałem używać polecanie edplin. Dzięki niemu udawało się łączyć linie i łuki natomiast tych nie dało się w żaden sposób połączyć z splajnem. Splajn pozostawał osobno, polilinia z łuków i linii osobno. Czy da się to jakoś połączyć by można było spokojnie zrobić offset? Przy takich literach jak np: K, L, T można spokojnie zastosować offset gdyż jest możliwe stworzenie polilini.

Jeśli nie da się połączyć wyżej wymienionych splajnów, To może da się przekształcić splajn na wiele łuków??

Jak na razie pomaga jeden sposób zapisać w formacie niższym niż r12 który to zmienia splajna na wiele krótkich odcinków. Tylko wtedy następuje pewniej konflikt. Rozmiar takiego pliku to ok 3Mb, g-code ma kilkanaście tysięcy linii (nawet ponad 25k).

Z góry dziękuje za pomoc!

PS: Z tego co znalazłem chyba nie ma rozwiązania; rozwiązania innego niż format r12. Ale może akurat da się jakoś zaradzić. :smile:



Tagi:

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: andryjan » 24 lis 2011, 18:07

Tutaj (środek strony, pewna kobieta...):

https://www.cnc.info.pl/topics51/automa ... 915,60.htm

dało się jakoś zaradzić, program CAGILA daje radę :wink:.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2011, 20:35 przez andryjan, łącznie zmieniany 1 raz.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


Autor tematu
gras107
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 297
Rejestracja: 09 wrz 2011, 14:37
Lokalizacja: Zagorzyce

#3

Post napisał: gras107 » 24 lis 2011, 20:08

W sumie ciekawy patent. Przyznam że nie słyszałem o nim nigdy. :grin:

Ok 1h temu puściłem program ok 9,5k linii generowany z dxf zapisanego w r12. Program przeleciał dość szybko ( nie pamiętam ale mniej niż 10min) ponieważ frezarka nie musiała podnosić z'tki. Więc teoretycznie nie ma to znaczenia dla szybkości. Ale na pewno ma dla szybkości generowania, spowolnienia komputera.

Musze sprawdzić ten pierwszy sposób, ale to już nie dziś. :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”