ploter LYNX870EX; LynxCUT - problem z rysowaniem, wycinaniem


Autor tematu
sale2day
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2011, 13:46
Lokalizacja: Toruń

ploter LYNX870EX; LynxCUT - problem z rysowaniem, wycinaniem

#1

Post napisał: sale2day » 21 lis 2011, 14:15

Witam, mam problem z ploterem LYNX870EX oraz oprogramowaniem LYNXCUT (nie wiem co jest powodem, ale tych rzeczy używam). Chodzi mianowicie o to, że w trakcie rysowania bądź wycinania ploter zaczyna rysować ciąć dziwną linie prostą.
Na poniższych zdjęciach widać o co mi chodzi.

Obrazek

Obrazek


Szukajac po forum znalazłem podobny temat:https://www.cnc.info.pl/topics78/ploter ... t17585.htm

dodałem ramki wokół rysowanych elementów (obrazek 2), ale mimo to problem nadal występuje.

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 21 lis 2011, 21:12

Najczęściej są błędy powstające przez złą komunikację między ploterem a maszyną. Można to sprawdzić podłączając się bezpośrednio przez port RS232. Jeśli nie masz takiego w swoim komputerze zaopatrz się w przejściówkę USB-RS o oznaczeniu Y-105 na kości Prolific. Sprawdzone - działa na pewno. Można także wymienić kabel USB na lepszy (wyższej jakości z podwójnym ekranem i magnesami filtrującymi).
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
sale2day
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2011, 13:46
Lokalizacja: Toruń

#3

Post napisał: sale2day » 22 lis 2011, 00:39

mój system to Windows 7 64-bit, działam na przejściówce z RS232 na USB, ale czy to " Y-105 na kości Prolific" to nie wiem. Na porcie szeregowym Windows nie wykrywa wcale plotera.

Skontaktowałem się z działem technicznym firmy, u której kupiłem ploter (jak się okazało przepłaciłem, bo byli kolejnymi pośrednikami, ale mniejsza o to)i otrzymałem maila (tu fragment): "proszę sprawdzić wartość napięcia w gniazdku. Nie powinno ono przekraczać 230V. Jeśli zostanie przekroczona taka wartość trzeba będzie zastosować stabilizator napięcia. Ponadto ploter i komputer powinien być podłączony do jednego gniazda (np. listwa przepięciowa), które nie może być "uzerowane".Dodatkowo, jeśli cięta folia dotyka podłoża, może zbierać ładunki elektrostatyczne, które wywołują zakłócenia w pracy plotera".

Zastosowałem się do tych wskazówek używałem nie tylko folii ale też papier i nadal to samo.


sam
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 07 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: sam » 22 lis 2011, 01:09

A ja bym rozdzielił komputer i ploter na różne gniazda i zadbał o dobre uziemienie plotera.
U mnie pomogło.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: Piotr Rakowski » 22 lis 2011, 06:56

Problemem jest niewłaściwa współpraca portu komunikacyjnego komputera z ploterem. Powodów może być wiele. U jednych dobrze działa, gdy gniazdo maszyny i komputera to to samo gniazdo. U innych zgoła odwrotnie. Zbyt wysokie napięcie, a co gorsza pulsacja wartości (skoków, jak kto woli) jest problemem całej Polski. Dlatego otrzymałeś informację o stabilizacji napięcia i uziemieniu maszyny. A ja mówię jeszcze o przejściówce Y-105, bo ta jest sprawdzona. Drivery dla niej na Windozę 7 / 64 są napisane dobrze. Zwykle po wykonaniu opisanych czynności zaczyna ciąć właściwie.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
sale2day
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2011, 13:46
Lokalizacja: Toruń

#6

Post napisał: sale2day » 23 lis 2011, 12:05

Sprawdziłem rady Panów, ploter był podłączony do różnych gniazdek z uziemieniem, sprawdziłem przejściówkę i jest to y-105, sprzedawca ma podesłać mi jeszcze jakieś inne sterowniki (nie wiem może jakieś stare mam) i wtedy będę kombinował dalej. Prąd w gniazdkach ma równo 230V po podczas pracy plotera spadek jest rzędu 1-2V, wiec to raczej nie jest problemem, może przejściówka jest wadliwa (chodzi mi o mój konkretny egzemplarz).

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Post napisał: Piotr Rakowski » 23 lis 2011, 18:05

Niech Pan wystara się o komputer starego typu z portem RS232. W ten sposób sprawdzi Pan, czy problemem jest przejściówka, czy ploter.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”