Polski CAM na wykrawarki

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#11

Post napisał: andryjan » 11 lis 2011, 09:04

HUD pisze:Ja już od ponad dwóch lat staram się coś wybrać, przetestowałem prawie wszystkie programy będące na rynku. Każdy z nich miał jakieś wady, a co niektóre (nawet te najdroższe) posiadały lub posiadają wady dyskwalifikujące. A co najlepsze to prawie każdy handlowiec twierdził że zaraz oczywiście je producent usunie, ale nawet po roku dalej one były.
Jak to mówią "prawie" czyni wielką różnicę. Wiadomą sprawą jest to, że nie ma rzeczy idealnych, a wszystko ma swoje plusy i minusy (czasem ma też plusy dodatnie i ujemne :wink:), ale czy kolega może zatem przytoczyć kilka wad, które owe programy posiadały a które jednocześnie dyskwalifikowały zakup licencji?

Programu CAGILA kolega chyba jeszcze nie próbował, a być może program CAGILA właśnie nie wypadnie aż tak źle na tle konkurencji...? :smile:.


CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

Tagi:


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#12

Post napisał: HUD » 11 lis 2011, 11:48

Cagili jeszcze nie testowałem. U mnie odbywa się to tak: zapraszam na prezentacje u mnie handlowca, i daje mu kilka elementów do zrobienia jak wynik prezentacji mnie zadowala to proszę o wersję testową na co najmniej 90 dni ( tyle mniej więcej trzeba czasu aby program poznać i ocenić w akcji, jeśli jej nie dostaje albo chcą ale na krótszy okres kończę rozmowy).
Co do wad programów to jako handlowiec powinien pan znać wady i zalety konkurencji, ja poświęciłem bardzo dużo czasu na poznanie tej wiedzy i za darmo miał bym ją panu przekazać ??? Zresztą każdy z pana konkurentów to samo pytanie zadaje, i nie dostaje na nie odpowiedzi :grin:
Pozdrawiam Krzysztof G.

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#13

Post napisał: andryjan » 11 lis 2011, 15:18

Na wstępie bardzo dziękuję za cenne uwagi. W takim razie może kiedyś będzie okazja by umówić się na jakąś prezentację u Pana w firmie.

Co do wiedzy na temat zalet i wad rożnych programów odnoszę wrażenie (obym się mylił), że mamy tutaj do czynienia z taką typowo polską mentalnością, tzn. nie ważne jaki kontekst, nie ważne "cokolwiek" ponieważ w głowie krąży głównie jedna myśl => "Hmmm...a co ja będę z tego miał...", a szkoda.

Pomijam już fakt, że tego typu wiedza na pierwszy rzut oka nie wydaje się być czymś nadzwyczajnym i trudnym do uzyskania, choć niewątpliwie rzeczywiście trzeba poświęcić na to trochę czasu.

Naturalną sprawą jest również to, że coś nie coś o konkurencji wiem i pewnie nie jestem w tym odosobniony, często bez większego zachodu, jednak pomimo wszystko do sedna - jeśli to nie problem i jeśli to w ogóle możliwe - proszę napisać jaka cenę trzeba zatem Panu zapłacić (a może jest to wiedza bezcenna?), aby otrzymać odpowiedź na moje zadane wcześniej pytanie?.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#14

Post napisał: HUD » 11 lis 2011, 17:43

Do andryjan : zapraszam pana osobiście po uprzednim umówieniu do firmy w celu prezentacji programu jak i udzieleniu odpowiedzi na obraźliwe i krzywdzące pytania i insynuacje zadane przez pana
Na tym kończę rozmowę z adryjan bo nie o tym tutaj temat
A kolegę p.w.cnc przepraszam za zaśmiecanie jego wątku
Pozdrawiam Krzysztof G.

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#15

Post napisał: andryjan » 11 lis 2011, 17:55

Dziękuję za zaproszenie, bardzo chętnie skorzystam jak tylko będzie okazja. Przykro mi, że w ten sposób to Szanowny Pan odebrał, na pewno nie takie miałem zamiary, o których Pan myśli że mam. Jeśli mialbym to jakoś podsumować to powiedziałbym, że na niewygodne pytania jak zwykle zdecydowanie trudniej odpowiadać, będąc oczywiście konsekwentnym w swoich wypowiedziach, no ale cóż... Ja też przepraszam za odejście od tematu.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


Autor tematu
p.w.cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2011, 12:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#16

Post napisał: p.w.cnc » 15 lis 2011, 17:32

Właśnie mój pierwszy niedoszły klient wystawił mnie do wiatru. Rozpoczynam więc szukanie nowego. Nie będe tu wybredny AMADA, TRUMPF, FINNPOWER, RASKIN czy cokolwiek innego. Wazne dla mnie sa dwie rzeczy 1. musi byc słowny 2. musi sie dokladnie określić co potrzebuje od mojego programu. Zapisy rozpoczęte ...

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#17

Post napisał: andryjan » 15 lis 2011, 17:37

Na początku będziesz szukał, a za jakiś czas być może Ciebie będą szukać :smile:, a z tym wiatrem rzeczywiście różnie bywa, raz wyraźnie z wiatrem, czasem niby z wiatrem, a niekiedy niestety strasznie pod wiatr i to prosto w twarz :wink:.

Chyba warto się po prostu do tego przyzwyczaić i robić swoje.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


Autor tematu
p.w.cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2011, 12:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#18

Post napisał: p.w.cnc » 18 lis 2011, 22:34

Jak narazie to zadnego wiatru, cisza.
25.11.11 cos drgnelo :)


Orzel666
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 259
Rejestracja: 31 gru 2006, 12:14
Lokalizacja: Kielce/Kraków

#19

Post napisał: Orzel666 » 13 lis 2015, 15:13

Piotr Rakowski pisze:Bardzo fajnie. Gratuluję i witam w gronie twórców polskich programów do CNC.
Wlasnie stworzylem temat powiazany TUTAJ
Czy projekt w jakis sposob sie rozwinal?
Jak duze jest to grono?
I gdzie tych tworcow szukac?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”