Laser cut nie eksportuje prawidlowo danych


Autor tematu
artceramics
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2010, 23:05
Lokalizacja: szydłowiec

Laser cut nie eksportuje prawidlowo danych

#1

Post napisał: artceramics » 08 gru 2011, 18:26

problem z programem Laser Cut włącza się faza testowa programu kiedy wysyłam z programu na laser dane mimo ustawienia szybkości i mocy ciecia w pliku .
laser tnie według ustawienia własnego



Tagi:


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#2

Post napisał: Andrzej_kw » 09 gru 2011, 17:53

Pewnie eksportuje prawidłowo. Jeżeli jest nie tak jak oczekujesz, wysłij najpierw plik cfg. Maszyna przyjmie ustawienia i póniej dopiero załaduj bieżący plik. Powinno pomóc.


Pozdr.
Andrzej


Autor tematu
artceramics
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2010, 23:05
Lokalizacja: szydłowiec

laser cut

#3

Post napisał: artceramics » 09 gru 2011, 22:29

niestety program laser cut wysyła dane ustawione szybkość moc a laser tnie zadany kształt
szybkością ustawioną na panelu powtarza sie to cyklicznie po paru miesiącach od przeinstalowania programu laser cut kiedy pojawia się przy otwieraniu programu Program działa w fazie testowej. wcześniej tego komunikatu nie było i wszystko działało ok
Pliki są zapisywane z programu laser cut a jezeli sa importowane DXF to i tak sa zapisywane jako epc i dalej nic ,czy przypadkiem program sam się częściowo nie wyłącza :neutral:


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#4

Post napisał: Andrzej_kw » 10 gru 2011, 14:44

Wszystkie parametry ustawiasz w oprogramowaniu. Na panelu powinno być prędkość 100, moc 100/100 (normalne i narożnik). Korekta ustawień na panelu służy tylko i wyłącznie do korygowania ustawień roboczych już załadowanego pliku. Ponadto, jeżeli w ustawieniach konfiguracji masz ustawioną jakąś prędkość i konfiguracja jest załadowana do maszyny, to można sobie ustawiać w LaserCut cokolwiek - laser i tak jej nie przekroczy. Sprawdź ustawienia maszyny. Tam musi być pies pogrzebany. Czy oprogramowanie jest z płyty która przyszła z maszyną? Dziwny jest tryb testowy. Sprawdź zgodność plików .dll z firmware kontrolera. Temat już był poruszany na forum

pozdrowienia
Andrzej


Autor tematu
artceramics
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2010, 23:05
Lokalizacja: szydłowiec

Laser cut nie eksportuje prawidlowo danych

#5

Post napisał: artceramics » 10 gru 2011, 19:28

Problem tkwi prawdopodobnie w programie laser przyszedł wraz programem laser cut na USB ale były wgrane dwa laser cut 5.1 oraz lc 5,3 i wtyczki pod AutoCad Corel..
po paru kombinacjach ustawisz parametry ale to nie gwarantuje ze kolejnym razem ponownie
będzie szedł jak mu sie podoba poza tym w laser cut /na panelu w komputerze uciekla funkcja
zatrzymania procesu i ponownego uruchomienia z pozyci zatrzymania a to dzialalo niestety przeinstalowywanie programu laser cut nie pomaga firma ktora mi dostarczyla laser nie bardzo sie poczuwa do obowiazku gwarancji w ciągu niecałego roku 2 krotnie naprawiala laser
a trzeciego zgłaszenia w tej sprawie nie uwzględnila artykuujac takie bla ..bla.. bla ze wina komputera wina programu windows xp wina uzytkownika ze nie umie itd
Pytanie moje brzmi czy po ządaniu z mojej strony dostarczenia certyfikatu autentycznosci programu naprawy programu mogli mnie olac :roll:
Bo kiedy serwisant przyjeżdżał to zawsze wgrywał od nowa program z własnego usb :razz:
i wtedy działało ale do czasu :razz:

Pewnie skończy się w sądzie moja cierpliwość się skończyła a serwisant w Swarzędzu
:twisted:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”