Co trzeba skończyć żeby być programistą cnc


dot
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 01 lis 2007, 07:41
Lokalizacja: Poland

#121

Post napisał: dot » 01 sty 2008, 13:28

Aby byc programista , trzeba sie zartudnic w firmie jako programista i pisac programy na maszyny :) a zeby kopac rowy trzeba sie zatrudnic jako kopacz rowow i miec lopate. a zeby... doic krowy trzeba miec wiadro....... ludzie ten post jest smieszny :P



Tagi:


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#122

Post napisał: galon » 03 sty 2008, 11:03

dot - pomału krowę też trzeba mieć samo wiadro nie styka co jak trafisz byka


michalpelc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2008, 13:07
Lokalizacja: poniatowa

#123

Post napisał: michalpelc » 03 sty 2008, 13:12

Ja jestem operatorem frezarek CNC zeby sie nauczyc programowania potrzebne sa tylko checi ja potrafie programowac w 2D program do tego to Surfcam lub Mastercam bardzo prost uczylem sie go 2 tygodnie i sam moglem robic juz programy na maszyne na temat tego programu moge powiedziec wszystko
michalpelc


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#124

Post napisał: jasiu... » 03 sty 2008, 15:07

[quote="galon"]dot - pomału krowę też trzeba mieć samo wiadro nie styka co jak trafisz byka[/quote]

dot ma specyficzny sposób istnienia na tym forum. Wystarczy przeanalizować jego posty. Polecam lekturę: https://www.cnc.info.pl/search.htm/authors/dot,0 - i wszystko jasne.


eqpider
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2007, 17:33
Lokalizacja: Gliwice

#125

Post napisał: eqpider » 19 sty 2008, 19:15

Witam :)
Myślę że po pierwsze trzeba mieć dobrą wyobraźnię jeśli chodzi o programowanie, a tak na moim przykładzie,od czasów nauki w szkole średniej chciałem pracować jako Technolog, ukończyłem technikum mechaniczne , następnie studia politechniczne na wydziale Mechaniczno-Technologicznym, specjalizację technologia maszyn z której miałem obronę z Unigraphics NX4 (praca związana ściśle z programowaniem CNC z wykorzystaniem zaawansowanych programów CAD/CAM) na Politechnice Śląskiej. Ważne też jest to żeby poznać obróbkę na obrabiarkach CNC z praktycznego punktu widzenia, a praktyka w tym zawodzie jest bardzo ważna, w trakcie studiów dorabiałem jako operator CNC co mnie bardzo dużo nauczyło. W tej chwili pracuje w zawodzie technologa maszyn gdzie praca jest ściśle związana z programowaniem CNC, myślę że ten zawód ma przyszłość (a dobry Technolog w firmie jest "na wagę złota" :lol: ).Ale pamiętaj bardzo ważna jest praktyka...Pozdrawiam :)


Gerard
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2008, 18:00
Lokalizacja: Częstochowa

#126

Post napisał: Gerard » 28 sty 2008, 19:06

Jestem nowy i "zielony" w sprawach obsługi , programowania itp... CNC Robiłem w swojej narzędziowni różne narzędzia na maszynach manualnych .Chciałbym nauczyć się wszystkiego , tz programowania itp... Proszę o darmową poradę od czego zacząć ? [email protected]


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#127

Post napisał: darkghoust » 29 sty 2008, 20:01

gerard po pierwsze przejżyj dokładnie forum tu jest wszystko. A pporady są jak najbardziej za darmo
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


frenchdog
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2009, 01:37
Lokalizacja: Polska

#128

Post napisał: frenchdog » 10 gru 2009, 02:05

Witam,
Jestem programistą w pewnej firmie w Polsce. Mamy tu około 100 obrabiarek CNC na przeróżnych sterowaniach i w rozmaitych odmianach. Fanuki, Sinumeriki, Okumy, Mazatrole. Mamy też roboty przemysłowe KUKA w rozmaitych wersjach i to wszystko obsługuje 4 programistów. Jest rzeczą normalną ,że wszystkich niuansów nie da się spamiętać ,ale dajemy rade. Programy piszemy w notatniku używając kodu ISO. Jest to uzasadnione tym ,że łatwo jest takie programy przerzucać między różnymi sterowaniami. Nie stawiamy sobie za punkt honoru by komplikować programy ,ale raczej właśnie by je upraszczać tak by były czytelne dla nas jak i operatorów czy ustawiaczy. Błędy oczywiście się zdarzają ,ale i tak sami program uruchamiamy więc nie ma problemu. Za ustawienie przyrządów i baz odpowiada ustawiacz ,który jak trzeba to i sam sobie coś poprawi jak mu nie pasi. Potem jest pierwsza sztuka i przychodzi małpka operator ,którego zadaniem jest zakładanie detali i naciśnięcie zielonego buttona. Najważniejsze ,że wszyscy wiedzą co mają robić i jeden drugiemu się w prace nie wcina i tak powinno być. Oprócz programowania mamy mnóstwo innych obowiązków ,żeby nie powiedzieć że nawet ostatnio programowanie z chodzi na bok :wink: . Prowadzimy własne projekty ,nowe uruchomienia, audyty, dokumentacja, korespondencja z klientami itd, wprowadzanie danych do systemów produkcyjnych i finansowych. Generalnie robimy więc znacznie więcej niż się wydaje przeciętnemu mędrkującemu operatorowi. I zawsze z politowaniem patrze na takiego ,który odnajduje błąd w programie i wydaja mu się ,że zjadł wszystkie rozumy. Czasami dla relaksu idę na produkcję i zakładam detale na linie by trochę mózg zrelaksować, albo marze o tym by zostać na jakiś czas małpką. Hmm a jak ktoś pyta jak zostać programistą to dam prostą radę. Po prostu trzeba chcieć :). POZDRAWIAM

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#129

Post napisał: CNCRob » 10 gru 2009, 02:49

frenchdog pisze:Po prostu trzeba chcieć . POZDRAWIAM
nie cytuje całego ale napisałeś to z taką dumą, że aż strach co taka MAŁPKA sobie pomyśli czytając to. dla mnie ktoś, kto wywyższa się nad innych i nazywa ich w ten sposób jest: ZEREM!!! a nie programistą.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#130

Post napisał: kaleena » 10 gru 2009, 07:41

Draco pisze:dla mnie ktoś, kto wywyższa się nad innych i nazywa ich w ten sposób jest: ZEREM!!! a nie programistą
Przecież to FRENCHDOG i musi być zawsze u swojej Pani na kolanach :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”