Program do projektowania i CAM


Autor tematu
nega
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:55
Lokalizacja: Cieszyn

Program do projektowania i CAM

#1

Post napisał: nega » 25 lip 2011, 21:18

Witajcie,

Od razu przejde do setna sprawy.

Mam ploter frezujący z polem pracy 200 cm x 100 cm. Wrzeciono to kress 1kW. Szukam programu w którym mógłbym wymodelować bryły, poukładać je sobie do frezowania i wygenerować kod. Bardzo ważnym czynnikiem jest cena.

Bardzo fajnie pracuje mi się w google sketchup. Przyjemny programik. Chodzi mi o wyciąganie krzywych, jakieś rowki, zaokrąglenia itp. Czy jest jakiś prosty programik do tego typu prac? Może istnieje jakiś cam do programu sketchup? Kupiłbym wersje pro + cam do generowania gcode? Ploter 3 osiowy. Pracuję w materiałach drewnopochodnych i plastiku - jeśli ma to jakieś znaczenie. Ogólnie potrzebny typowo stolarski program. Np. do wycinania po konturze jakiś elementów z fazkami itp.

Dzięki ;)



Tagi:


Romuald35
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: Romuald35 » 25 lip 2011, 22:46

Zważywszy na niską cenę możesz spokojnie zainwestować w ViaCAD Pro do rysowania:

http://www.sharkcad.pl/ViaCadPro.html

a do frezowania 3osie masz na przykład Smartcam:

http://www.smartcamcnc.pl/AdvancedMilling.html

Awatar użytkownika

pabloz90
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 419
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:53
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#3

Post napisał: pabloz90 » 25 lip 2011, 23:36

Ja ostatnio zainteresowałem się MoI i przyznam że to dosyć ciekawe rozwiązanie do modelowania. Pełna nazwa to Moment of Inspiration. Do Sketchup'a jest jakiś prosty CAM - jutro wrzucę nazwę.

[ Dodano: 2011-07-26, 23:10 ]
Plugin o którym wspominałem to Phlatboyz. Co prawda nie opanowałem go w całości ale program godny uwagi.
Pozdrawiam Paweł Z.
Projektowanie stron www, Aplikacje dedykowane, Rozwiązania IT, zapraszam na www.dreamagency.eu
Przydatne: elektro-instalacja.pl

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”