Strona 1 z 1

ZW3d (CAD + CAM) w wersji PREMIUM

: 19 lip 2011, 09:17
autor: Szymon LP
Witam

Czy ktoś z Was używa zw3d w wersji premium? (czyli CAD i CAM razem)
program nie należy do tanich ( wersji na 5 osi) (jest np droższy niż alibre o podobnej funkcjonalnosci) ale może warto?

Pozdrowienia

: 19 lip 2011, 11:46
autor: STELMI
wczoraj byli u mnie Panowie z ZW3D na prezentacji i najprawdopodobniej kupię ich program a nie kupię Alibre z następujących powodów:

-chęć sprzedaży - Pan z Alibre był w moim mieście i pomimo mojej prośby o zaprezentowanie jego oprogramowania nie przyjechał ani się nie odzywa. Jedyny sposób prezentacji jaki mi zaproponowano to "Pan sobie ściągnie wersję demo ze strony, ściągnie sobie samouczki i popróbuje sobie i da znać jak zdecyduje się Pan kupić". Podejście do klienta uważam, że jest poniżej krytyki!
- Alibre nie ma kilku przydatnych CAMowskich funkcji które ma ZW3D, przede wszystkim obróbka spirala ze stałym zagłębianiem, dzięki której nie ma śladu w miejscu wejść freza.
- na plus Alibre idzie na pewno możliwość kupna nakładki na SolidWorks (dokładnie w VisualMillu).

Kolejna sprawa - sprawdź cenę Alibre w pełnej wersji i cenę ZW3D po "rabacie" - będą prawie takie same lub takie same, a zawsze można coś z ceny urwać

BTW - nie jestem sprzedawcą oprogramowań, a opinia jest moją własną z dotychczasowych doświadczeń z w.w. programami

: 19 lip 2011, 11:54
autor: Szymon LP
Co do obsługi klienta w Alibre - muszę się zgodzić.

był czas, że chciałem kupić już od nich pakiet - ale totalnie nieprofesjonalna obsługa mnie zniechęciła...

: 19 lip 2011, 16:18
autor: paulg
Witam.
Użytkuję ZW i z moich doświadczeń mogę go śmiało polecić.
Ma wszystko to co CAM powinien mieć , no i cena jest wg mnie adekwatna do otrzymanego oprogramowania , a jeśli uda się wynegocjować rabacik to jest już całkiem przyzwoicie ;-)
Pozdrawiam