eduCAD 2.15 CNC - szukam człowieka z ploterem HPGL

Awatar użytkownika

x
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 243
Rejestracja: 29 mar 2006, 23:24
Lokalizacja: Laski, gm. Izabelin

#21

Post napisał: x » 23 paź 2006, 21:58

Piotr Rakowski pisze:
x pisze:Hmm... To pewnie można wykonać przy użyciu starej drukarki z interfejsem szeregowym - jakiejś igłówki, która nie potrzebuje sterownika. Jeśli wydrukuje zawartość wysłanego pliku bez śmieci itd. to O.K.
Nie bardzo - igłówki nie mają wbudowanego interpretera HPGLa.
Tak, zdaję sobie sprawę, że z igłówki (bez specjalnych zabiegów) nie wyskoczy rysunek. Jak napisałem otrzymasz wydruk zawartości swojego pliku, czyli te wszystkie linie z komendami PD i PU, i dowiesz się, czy, i jak, działa wysyłanie do portu szeregowego. A jeśli interesuje Cię sam akt przesyłania pliku, to co za różnica co z tym plikiem zrobi urządzenie docelowe?

Mój Epson LQ 870 z kolei posiada ESC/P2, bardzo ciekawe efekty można uzyskać jak na igłówkę. Niestety żadne oprogramowanie nie wykorzystuje ESC/P2. Nawet wśród różniastych wynalazków dla Linuksa nic takiego nie znalazłem. Szkoda, bo Epsonik w "trybie graficznym" drukuje głośno i powolnie.



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Post napisał: Piotr Rakowski » 24 paź 2006, 08:42

x pisze:Tak, zdaję sobie sprawę, że z igłówki (bez specjalnych zabiegów) nie wyskoczy rysunek. Jak napisałem otrzymasz wydruk zawartości swojego pliku, czyli te wszystkie linie z komendami PD i PU, i dowiesz się, czy, i jak, działa wysyłanie do portu szeregowego. A jeśli interesuje Cię sam akt przesyłania pliku, to co za różnica co z tym plikiem zrobi urządzenie docelowe?
Słusznie i naukowo! Rzeczywiście sprawdzenie wysłania przez COM można tak zrobić. No, to czy ktoś z Was ma drukarkę z COMem i mógłby to sprawdzić?
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”