Metalix cncKad 2010


Autor tematu
HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

Metalix cncKad 2010

#1

Post napisał: HUD » 01 lut 2011, 22:03

Witam
Poszukuję informacji od użytkowników tego programu o jego funkcjonalności, jakości pracy na nim itp.
i porównania do ToPsa i tym podobnych
ja planuje to do wykrawarki Trumpfa



Tagi:


p.w.cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2011, 12:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#2

Post napisał: p.w.cnc » 14 mar 2011, 13:16

Witam
kiedys programowalem taka wykrawarke wlasnie Metalix-em nie zauwazylem, zeby brakowalo mi czegos w tym programie. Jesli chodzi o programowanie wykrawarek w porownaniu do ToPs'a to Metalix bedzie chyba w tym bardziej intuicyjny, przez co prostszy do opanowania. Obecnie pracuje dla jednego z serwisow robimy prezentacje u klientow CncKad Metalix oraz szkolenia, a dzieki umowie z firma Metalix mozemy tez legalnie sprzedawac go na terenie naszego kraju. Wiec jesli jest Pan zainteresewany to prosze o kontakt.


Autor tematu
HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: HUD » 14 mar 2011, 18:04

Tak jestem zainteresowany
To ja proszę o kontakt
Pozdrawiam Krzysztof G.


misior82
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 02 paź 2011, 20:33
Lokalizacja: krakow

metalix

#4

Post napisał: misior82 » 23 sty 2012, 11:57

mam pytanie odnośnie tego metalixa czy na programie z jedną licencją mogę (a jeżeli tak to jak to ustawić ) przygotowywać plany na dwie różne maszyny np: laser i wykrawarkę młoteczkową


p.w.cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2011, 12:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#5

Post napisał: p.w.cnc » 23 sty 2012, 18:24

I tak i nie ... tzn. zalezy od wersji ktora posiadasz w nowszych jest cos takiego jak warstwy sluza wlasnie do takich celow. Ten sam detal zapisujesz raz a tylko wybierasz warste z dana maszyna i to na nia generujesz kod. W starszych wersjach niestety trzeba detal zapisac pod inna nazwa zeby wygenerowac kod na inna maszyne. Oczywiscie zeby generowac kod i na wykrawarke i na laser trzeba miec Metalix'a z conajmniej dwoma postprocesorami wlasnie do tych maszyn.


misior82
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 02 paź 2011, 20:33
Lokalizacja: krakow

#6

Post napisał: misior82 » 24 sty 2012, 08:31

wersja to cncKad 10.599 jak mogę to sprawdzić głownie chodzi mi o to czy z tego programu mogę przygotować plany do cięcia na laser primy bo wg producenta tenże program obsługuje te lasery a program był zakupiony razem z wykrawarką boschert


p.w.cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2011, 12:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#7

Post napisał: p.w.cnc » 24 sty 2012, 10:00

Zakladam ze przez wyrazenie "plany do ciecia" rozumiesz obrobke detali ,ich rozklad na arkuszu i generowanie kodu. Aby sprawdzic czy masz dostepne to na laser primy trzeba zrobic tak:
1.Menu Ustawienia
2.Ustawienia Maszyny z menu rozwijanego
3.W pierwszej zakladce przycisk "Ustawienia Maszyny"
4.Otworzy sie okno zatytulowane "Ustawienia Maszyny"
5.W obramowaniu "Wybór maszyn" beda "Producenci" trzeba sprawdzic czy jest tam "Prima"
6.W opisie modeli trzeba znalezc konretnie twoj model
7.Trzeba go zaznaczyc mysza
8.Wcisnac strzalke w prawo zeby pojawil sie na liscie "Wybrane maszyny"
9.Wybrac litere alfabetu dla plikow z kodami
Przypuszczam ze jesli program byl kupiony od sewisu Boscherta do ich maszyny to ma postprocesor tylko do Boscherta i Primy tam nie znajdziesz. Ale to nie jest tragedia poniewaz mozna postprocesor dokupic u nas.
Zamowic sobie jego instalacje i szkolenie. Wtedy przyjezdzam ja.


misior82
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 02 paź 2011, 20:33
Lokalizacja: krakow

#8

Post napisał: misior82 » 24 sty 2012, 11:59

wiec tak próbowałem już tą metodą dodać maszynę i wszystko jest ok tyle że na koniec pojawia sie komunikat " Błąd przy otwieraniu pliku, c:\metalix\machines\prima-platino3015.mdl" i nic wiecej nie mozna zrobić czy to bedzie wina tego co piszesz czyli braku postprocesora??

jeżeli tak to ile faktycznie kosztuje dokupienie postprocesora wraz z instalacją i szkoleniem??

[ Dodano: 2012-01-24, 11:59 ]
wiec tak próbowałem już tą metodą dodać maszynę i wszystko jest ok tyle że na koniec pojawia sie komunikat " Błąd przy otwieraniu pliku, c:\metalix\machines\prima-platino3015.mdl" i nic wiecej nie mozna zrobić czy to bedzie wina tego co piszesz czyli braku postprocesora??

jeżeli tak to ile faktycznie kosztuje dokupienie postprocesora wraz z instalacją i szkoleniem??


p.w.cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 14 mar 2011, 12:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#9

Post napisał: p.w.cnc » 24 sty 2012, 13:27

Sprawdz czy w katalogu machines jest plik prima-platino3015.mdl. Zazwyczaj gdy brak danego postprocesora to nie powinien sie pojawic do wyboru na liscie. Z tego co piszesz Ty jednak miales go na liscie. Ale sam ten plik przypuszczam tez nic nie da bo to plik tylko ustawien za generacje kodu odpowiadaja biblioteki *.dll z katalogu cncKad.10. Jesli przy zakupie Metalix'a nie bylo powiedziane i zaplacone za dodatkowy postprocesor do lasera Primy to na 100% go nie masz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”