Poszukuję softu do nestingu


Autor tematu
Orzel666
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 259
Rejestracja: 31 gru 2006, 12:14
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Poszukuję softu do nestingu

#1

Post napisał: Orzel666 » 24 gru 2010, 16:41

Poszukuję softu do nestingu do obsługi wypalarek laserowych. Gdyby obsłużył też wykrawarkę byłoby ślicznie.
Wymagania:
- musi generować programy dla Bystronica i Trumpfa - lasery i ewentualnie wykrawarka
- rozbudowany moduł CAD jest zbędny, nie będę konstruował nowych części, chodzi o niezbędne minimum
- wydajny automatyczny nesting
- to na czym zależy mi najbardziej - współpraca z SAPem lub możliwość importu zapotrzebowania w formie tabel excecla ewentualnie coś tędy
Dobrze by było żeby soft miał bazę danych materiałów i wiedział z jakiego materiału chcę ciąc dany detal - np. wrzucam zlecenie 200 kodów, wybieram nierdzewę 0,6 i program umieszcza mi na arkuszu tylko to co z tego materiału ma byc wykonane. 10letni Bysoft tak potrafi wiec chyba nie jest to szczególne osiągniecie.
Gdyby potrafił wrzucać zlecenia produkcyjne do SAPA byłoby bosko. Drukowanie zleceń i etykiet na gotowe detale nie musi byc obsługiwane przez program ale byłoby miłą opcją.
Koniecznie musi posiadac polska/angielska i włoską wersję językowa.
Wszelkie sugestie mile widziane, oferty również. Budżet spory.
Chetnie dowiem sie tez o sofcie nie spelniajacym wszystkich wymagan.
Tak naprawdę jest tylko jedno wymaganie które jest nienaruszalne - oprogramowanie muszę dostac w wersji testowej 100% sprawnej i zdolnej do działania, do tego potrzebne mi będzie fechowe wsparcie podczas testów i wdrożenia. Co do reszty jest elastyczna. Zależy mi najbardziej na zintegrowaniu z SAPem.



Tagi:


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re:

#2

Post napisał: Sigma-nest » 26 gru 2010, 17:29

Witam,

Sądzę, że jesteśmy w stanie Ci pomóc.

Zapraszam na naszą stronę www.sigma-nest.pl, napisz ([email protected]) lub zadzwoń do nas.

Co możemy dla ciebie zrobić:
- obsługa obu laserów
- obsługa wykrawarki (podaj jaki model)
- Automatyczny nesting
- Możliwość rozkładu po zleceniach
- Możliwość łączenia zleceń na 1 arkuszu
- Sortowanie i łączenie różnych zleceń po grubościach i gatunkach
- Możliwość łączenia z SAP :)
- Drukowanie raportów ze stanów magazynowych, zleceń, mapki dla operatora z opisami, wydruk etykiet na części i arkusze
oraz dużo więcej ale to raczej wyjdzie na ewentualnym spotkaniu.

Soft będzie dostępny prawie w 100% funkcjonalności do testów - oprócz połączenia z SAP - tu musimy się spotkać i zobaczyć co chcecie przerzucać pomiędzy programami i w jakiej formie - to wymaga opracowania.

Pozdrawiam,
Sigma-nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#3

Post napisał: pop9 » 26 gru 2010, 23:05

A myslałeś o dedykowanym sofcie do maszyn Trumpf-a czyli Trutops obsłuży laser i wykrawarkę z Bystronikiem tez sobie poradzi bo mozna do tego dolożyc konwerter a spięcie z SAP pewnie też, a co do drukowanie etykiet to nie problem w Trutops dostepna jest taka opcja. Wersje językowe też.


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#4

Post napisał: lewy10psdw » 26 gru 2010, 23:23

Muszę przyznać, że zainteresowaliśmy sie programem z trumpfa do etykiet, chodzi przede wszystkim o fajna opcje umieszczenia miniaturki detalu na wydruku, ale ostatnio tyle roboty, ze nawet nie zebralem sie na zerkniecie na demo, ale mysle ze w nowym roku przetestuje programik. Kolego pop9 powiedz mi czy na ta etykiete można wpompowac dane z zewnetrznej bazy danych(np xls) czy tylko dane zawarte w programie nc?

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#5

Post napisał: andryjan » 02 sty 2011, 18:08

Zapraszam na stronę: http://www.cam-service.com/pl

a sporo o wydajnym automatycznym nestingu możesz poczytać tutaj: https://www.cnc.info.pl/topics51/automa ... t18915.htm
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”