rysunki cyfr i liter


Autor tematu
bobosk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 33
Rejestracja: 30 maja 2010, 10:58
Lokalizacja: internet

rysunki cyfr i liter

#1

Post napisał: bobosk » 04 lip 2010, 10:47

cześć. Mam problem muszę zrobić rysunek ( litery i cyfry ) nr domu itp. Mam do dyspozycji programy Autocad, solidworks, solid edge, czy są jakieś gotowe już rysunki liter cyfr , czy trzeba je rysować samodzielnie( duzo w tym pracy a efekty i tak pewnie będą marne ). poprostu musze zrobić rysunek do nr domów by je póżniej wypalić laserem. z góry dzięki.



Tagi:


AndrzejJS
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 24 lip 2008, 03:06
Lokalizacja: Europa

#2

Post napisał: AndrzejJS » 04 lip 2010, 11:45

Witam.

Mozna wbijac gwozdzie uzywajac do tego celu kamienia ale o wiele latwiej i prosciej jest uzyc mloteka.
Kiedys przygladalem sie przedstawicielowi firmy ktora sprzedaje Solid Works jak probowal uformowac napisy na zwyklym szyldziku przy pomocy swego programu.
Zajelo mu to kupe czasu a rezultat byl mizerny. O Solid Works mozna powiedziec tylko jedno: jest genialny! Jednak typografia nie jest, jego najlepsza strona.
To samo mozna powiedziec o Autocadzie i innych tego typu programach.

Sa dwa, latwo dostepne, programy ktore nadaja sie do tego celu najlepiej, to Corel Draw i Adobe Illustrator.
Oba posluguja sie krojami zainstalowanymi w Windows i dzieki temu ma sie do wyboru kilka tysiecy roznych krojow. W pakiecie Corela jest ich okolo 1000 a w internecie mozna znalezc tysiace darmowych (legalnych) krojow.

Po uformowaniu tekstu albo liter/cyfr w programie (Corel, Illustrator) robimy z nich grafike wektorowa, .AI, .DXF, itp. i przenosimy do programu sterujacego maszyna.

Pozdrawiam

AndrzejJS


pit
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 311
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:02
Lokalizacja: wawa

#3

Post napisał: pit » 04 lip 2010, 11:46

użyj przeglądarki wpisz czcionki skopiuj i zapisz w folderze gdzie są czcionki w windowsie.

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: rysunki cyfr i liter

#4

Post napisał: andryjan » 04 lip 2010, 11:47

bobosk pisze:cześć. Mam problem muszę zrobić rysunek ( litery i cyfry ) nr domu itp. Mam do dyspozycji programy Autocad, solidworks, solid edge, czy są jakieś gotowe już rysunki liter cyfr , czy trzeba je rysować samodzielnie( duzo w tym pracy a efekty i tak pewnie będą marne ). poprostu musze zrobić rysunek do nr domów by je póżniej wypalić laserem. z góry dzięki.
Napisz jaki napis i jakie cyfry Cię interesują i zobaczymy co da się zrobić :).
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#5

Post napisał: WZÓR » 04 lip 2010, 11:56

Witam
W tym dziale jest wiele materiałów na Twój temat ;
:arrow: https://www.cnc.info.pl/dxf-nc-hpgl-itp-vf68.htm
... czy są jakieś gotowe już rysunki liter cyfr , czy trzeba je rysować samodzielnie( duzo w tym pracy a efekty i tak pewnie będą marne ). ...
Niekoniecznie , gdyż masz w programie do dyspozycji różny typ i styl czcionki ... , a wybór należy do Ciebie.
Napisany przez Ciebie tekst zapisz jako; DXF lub DWG i po problemie.
P.S.
w załączniku masz przykład.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#6

Post napisał: bildder » 04 lip 2010, 12:52

AndrzejJS pisze:Witam.

Kiedys przygladalem sie przedstawicielowi firmy ktora sprzedaje Solid Works jak probowal uformowac napisy na zwyklym szyldziku przy pomocy swego programu.
Zajelo mu to kupe czasu a rezultat byl mizerny. O Solid Works mozna powiedziec tylko jedno: jest genialny! Jednak typografia nie jest, jego najlepsza strona.
AndrzejJS
Jako uzytkownik SolidWorks'a smiem twierdzic, ze wykonam w nik kazdy napis - takze na kuli, walcu, stozku itd.
Oczywiscie programy graficzne jak Colel czy Ilustrator moze maja wieksze mozliwosci, ale prawda jest taka, ze SW uzywa czcionki systemowej - wiem bo uzywam np. pisma technicznego w SW (jezeli musze). Wiec jezeli programy wykorzystuja czcionki windows'a to nie ma znaczenia w jakim programie to robisz. Malo tego, w SW moge sobie polaczyc tekst z wlasciwoscia i moze sie sam aktualizowac numerem domu wprowadzanym w pliku excel.

Obrazek

ps. to, ze ktos nie zna programu, ktory sprzedaje lub nieudolnie nim sie posluguje nie oznacza, ze program sie do czegos nie nadaje.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

Re: rysunki cyfr i liter

#7

Post napisał: ganzi » 04 lip 2010, 17:13

bobosk pisze:cześć. Mam problem muszę zrobić rysunek ( litery i cyfry ) nr domu itp. Mam do dyspozycji programy Autocad, solidworks, solid edge, czy są jakieś gotowe już rysunki liter cyfr , czy trzeba je rysować samodzielnie( duzo w tym pracy a efekty i tak pewnie będą marne ). poprostu musze zrobić rysunek do nr domów by je póżniej wypalić laserem. z góry dzięki.
Witam!
Przeglądnij te: klik czcionki, są one zoptymalizowane do cięcia na laserze, więc nie będziesz musiał się bawić z mostkami.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#8

Post napisał: Bri » 05 lip 2010, 14:51

To jakaś podpucha, żeby w autocadzie narysowanie napisu na dom to była
bobosk pisze:duzo w tym pracy a efekty i tak pewnie będą marne
nie rozśmieszaj mnie chłopie.
Jak masz drewniane ręce to się przyznaj i zleć to jakiejś firmie.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Autor tematu
bobosk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 33
Rejestracja: 30 maja 2010, 10:58
Lokalizacja: internet

dzięki

#9

Post napisał: bobosk » 10 lip 2010, 09:53

dzięki za małe wskazówki. A ty Bri jak nie chcesz pomóc to się nie udzielaj " nie każdy jest tak zdolny jak ty" jak bym chciał firmę zatrudnić to bym się na forum nie pytał chyba to proste ale to jakaś podpucha.
resztę wszystkim dzięki

[ Dodano: 2010-07-10, 10:23 ]
Jak byś mógł . numer jaki mnie interesuje to 251 ( najlepiej czcionka jakaś nie typowa ), tak żebym mógł to później obrobić ( wstawić na kawałek blachy by później wygiąć ją w kształcie fali ) z góry dzięki

[ Dodano: 2010-07-10, 10:29 ]
a wielkość czcionki to 300 mm. tak by to umieścić na arkusz blachy

[ Dodano: 2010-07-10, 14:13 ]
dzięki za wskazówki. w solidworks i solid Edge jest to banalnie proste w autocadzie 2010-raczej mi się nie uda .dzięki

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#10

Post napisał: WZÓR » 10 lip 2010, 19:56

:arrow: może być?
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”