Grawerowanie ByStar 3015 + BySoft


Autor tematu
qter
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2010, 21:51
Lokalizacja: Skarszewy

Grawerowanie ByStar 3015 + BySoft

#1

Post napisał: qter » 12 mar 2010, 15:32

Witam,
chcialbym ustawic w programie *.lcc grawerowanie bo do tej pory robilem to recznie co jest bardzo monotonne na szczescie nie bylo to czesto jednak obecnie coraz wiecej tego jest wiec chcialbym zeby laser sam zmienial cięcie na grawerowanie bez mojej ingerencji w parametry. Chodzi mi o cos takiego jak jest w znaczku Ferrari zamieszczonym tutaj na forum. Pozdrawiam



Tagi:


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Grawerowanie ByStar 3015 + BySoft

#2

Post napisał: ganzi » 13 mar 2010, 11:10

qter pisze:Witam,
chcialbym ustawic w programie *.lcc grawerowanie bo do tej pory robilem to recznie co jest bardzo monotonne na szczescie nie bylo to czesto jednak obecnie coraz wiecej tego jest wiec chcialbym zeby laser sam zmienial cięcie na grawerowanie bez mojej ingerencji w parametry.
Witam!
Tzn. w jaki sposób to robiłeś, bo nie do końca rozumie. Zmieniałeś parametry na maszynie, czy grawerowane kontury definiowałeś w Bysofcie?

Pozdrawiam


Autor tematu
qter
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2010, 21:51
Lokalizacja: Skarszewy

#3

Post napisał: qter » 15 mar 2010, 06:23

Do tej pory zmieniałem parametry w maszynie. Poprostu dawalem jej 10% Mocy, zmienialem wklucia i rozszerzalem srednice wiązki i ogien. Wlasnie chcialbym sie dowiedziec jak zdefiniowac linie w Bysofcie jako grawerke.

Pozdrawiam


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#4

Post napisał: ganzi » 15 mar 2010, 07:59

Miałeś jakieś szkolenia z Bysofta? Jaką masz wersję? W starych wersjach interfejs był z tego co pamiętam trochę inny, najlepiej wrzuć screena to Ci powiem, które ikonki wciskać.

Możesz to również zrobić klikając:
1. Technology -> Element attributes -> Define /lub wpisać w linii poleceń: _ETECHDEF
Powinno pojawić się teraz okienko "Operating mode" w którym wybierasz: "Engraving"
2. Technology -> Element attributes -> Set /lub wpisać w linii poleceń: _ETECHSET
Wskazujesz które kontury mają być grawerowane. Dla ułatwienia możesz wcisnąć na klawiaturze "F6", wskazane elementy powinny zmieniać kolor na różowy.
3. Technology -> Element attributes -> Define /_ETECHDEF
W "Operating mode" ustawiasz to co miałeś na początku czyli: "Cutting"

Pozdrawiam


Autor tematu
qter
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2010, 21:51
Lokalizacja: Skarszewy

#5

Post napisał: qter » 16 mar 2010, 07:38

Wersja BySoftu to v5.3 wiec stara, a kursu nie mialem bo jestem operatorem lasera a to technolog u nas projektuje i w sumie to troche w jego imieniu sie pytam chociaz przyznam ze sam tez chcialbym wiedziec ...

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”