Automatyczny nesting: CAGILA, TruTops, SigmaNEST, Bysoft

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#201

Post napisał: Jaszuk88 » 29 kwie 2013, 15:25

Witam, mam do Kolegów prośbę:
potrzebuje ułożyć na arkuszu płyty nieforemne elementy.
Oczywiście chodzi o uzyskanie jak najbardziej efektywnego rozkroju.
Podaję plik DWG i prosiłbym aby plik zwrotny również był w DWG lub DXF.
Najmniejsza odległość element od elementu 11 mm od krawędzi 15 mm.
Wymiar arkusza 1400 mm x 930 mm - ilość arkuszy wyjdzie z rozkroju.
Załączniki
łuki do wycięcia - odstęp miedzy elementami 11 mm.rar
(19.34 KiB) Pobrany 287 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 77
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#202

Post napisał: andryjan » 30 kwie 2013, 11:06

Ciekawe łuczki. Po wstępnych wynikach w programie CAGILA można stwierdzić, że będziesz potrzebował niewiele ponad 4,5 arkusza. Wyniki w załączniku. Przyjemnego cięcia.
Załączniki
łuki.zip
(23.14 KiB) Pobrany 395 razy
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#203

Post napisał: Jaszuk88 » 30 kwie 2013, 11:28

Bardzo dziękuję - rozkrój taki jaki chciałem :grin:

Awatar użytkownika

Autor tematu
andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 77
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#204

Post napisał: andryjan » 30 kwie 2013, 12:34

Bardzo proszę i na zdrowie :wink:.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


j.n
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2013, 16:58
Lokalizacja: Polska

#205

Post napisał: j.n » 18 cze 2013, 18:41

Witam,
Chciałem się Państwa poradzić.

Do tej pory kupowaliśmy wypałki z rynku. Doszliśmy jednak do momentu, w którym zaczęło się nam opłacać produkować te wypałki u siebie. Kupiliśmy więc używaną (bo na taką było nas stać) wypalarkę plazmowo - gazową. Obecnie jesteśmy na etapie uruchamiania jej. Z racji iż, jest to pierwsze urządzenie tego typu w naszej firmie, jesteśmy dość zieloni, w temacie wypalania i wszystkiego co z tym związane.
Co jednak zrozumiałe, czeka nas zakup jakiegoś softu do biura, który pozwoli nam efektywnie wykorzystywać ten nowy potencjał. I właśnie na tej płaszczyźnie potrzebujemy praktycznego wsparcia - które rozwiązanie wybrać?

Charakterystyka naszych potrzeb jest następująca:
W chwili obecnej, konsumujemy wewnętrznie jakieś 150-200 ton powtarzalnych wypałek miesięcznie, głównie z blachy czarnej S-235. W 60% jest to blacha o grubości 3mm, reszta to blachy powyżej 3 mm aż do 12mm. Ten asortyment stanowi główny i największy wolumen wśród naszej produkcji.
Poza tym wykonujemy różnego rodzaju wzorce i krótkie serie z blach od 1,5mm do 25mm.
Trzecią sferą, w której dopuszczamy wykorzystanie naszej maszyny, to usługi. Tak się składa, że według naszej wiedzy, jest to jedyna "usługowa" wypalarka, w promieniu jakiś 20-25km. Wiadomo, że w tym obszarze mogą pojawić się cuda. Od kilku blach dla kowala, po rozpalanie dwuteowników w ażur (maszyna nie ma przystawki dla profili), czy palenie gazem blach o grubości 120mm (mieliśmy zapytania o takie tematy).

Wiem, że na początku tego wątku porównywaliście Państwo nesting, oferowany w różnych programach, który na pewno może być jednym ze źródeł oszczędności. Poza tym interesowałyby mnie jednak także inne funkcje dające oszczędność, jak np. bazy pozostałego materiału, moduł kosztorysowania, czy np. nakładka pozwalająca w szybki sposób "wrzucić" do programu papierową dokumentację, za pośrednictwem skanera. (Nie wiem w ogóle, czy istnieje taki moduł, wiem natomiast, że szczególnie w usługach zdarza się często sporo papierowej dokumentacji, którą trzeba przerysowywać. Łatwiej byłoby np. zeskanować kształt i tylko wpisać w niego wymiary.)
Do tego wiem, od znajomych, że są takie cuda jak mikro-złącza, które pomagają przy paleniu na wspólną krawędź (u nas większość krawędzi jest albo wywinięta, albo zaspawana, więc można palić na wspólna krawędź).
Słowem nie interesuje nas tylko nesting, ale także inne przydatne funkcje (te wyżej opisane oraz inne, o których ja jako laik po prostu nawet nie wiem, że są), które mogą pomóc nam w optymalizacji procesów w życiu codziennym, a nie tylko na papierze, dostarczone w ramach jakiejś przyjaznej platformy.

Rzecz kolejna, to wdrożenie. Szukam kogoś, kto wraz z programem zaoferowałby praktyczne szkolenie. Przez praktyczne rozumiem jednak coś więcej niż tylko wyjaśnienie, do czego służą poszczególne przyciski. Z racji iż, nikt w naszej firmie nie miał nigdy wcześniej do czynienia z wypalarką, oczekiwalibyśmy także, przekazania kilku wskazówek z życia wziętych, co i jak robić, żeby było dobrze.

Dlatego chciałbym prosić Was o porady w dwóch tematach.

Po pierwsze, który Waszym zdaniem program wybrać i dlaczego - jakie funkcje/rozwiązania przemawiają za tym softem?

Po drugie, którego dostawcę owego softu byście polecali - chodzi mi o takiego, który jest w stanie zaoferować oprócz programu, także dobre, praktyczne szkolenie.

I na koniec, jeszcze jedno pytanie. Czy potraficie Państwo chociaż w przybliżeniu podać koszt takiego programu?

Pozdrawiam,
J.N


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 30
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#206

Post napisał: Sigma-nest » 18 cze 2013, 23:34

Witam,

Kolego j.n zaproś na spotkanie to na przykładach omówimy Ci nie tylko nestingi ale również inne obszary w programie:
- magazyn blach
- rozliczanie kosztów cięcia
- wycena usług
- technologia cięcia: narzędzia do każdego z procesów; jak je użyć i kiedy warto a kiedy nie. Są pewne standardy od których warto wyjść.

Na przykładach pokażemy nasze wdrożenia na takich maszynach.

Kontakt do nas znajdziesz na stronie www.sigma-nest.pl

Oprócz kontaktu popatrz na artykuły z newsletterów - tam znajdziesz sporo praktycznych informacji o programie.

Jeżeli masz pytania to pisz na PW.

Sigma-Nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......


szukasz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2013, 21:01
Lokalizacja: Londyn

#207

Post napisał: szukasz » 26 wrz 2013, 21:05

Witajcie,

Czy ktos ma u siebie nowego Bysoft 7 ?
Jakie opinie i wrazenia?
Tylko naowa szata graficzna czy ma cos fajnego?
Nie mam go jeszcze ale moze niebawem bede mial demo. Na podstawie dostepnych materialow wydaje mi sie podoby do PMC. Ciekawy jestem jak bardzo.

Pozdrawiam
szukasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 77
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#208

Post napisał: andryjan » 22 cze 2014, 07:29

Trzeba by poszukać w innych wątkach.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Automatyczny nesting: CAGILA, TruTops, SigmaNEST, Bysoft

#209

Post napisał: Zienek » 23 lut 2019, 19:39

5 lat to długo i niedługo.

Załóżmy, że zaczyna mi się opłacać kupić używany CO2 pod swoje roboty. Dziadkowy Triumf czy Babcia Amada - bez znaczenia. Typowo po polsku praktycznie wszystko wydałem na laser, dzierżawę wiązki gazu i paleciaka do wożenia blach.

Pierwsza fucha! Klient podsyła zestaw elementów i co teraz? O - drugi i trzeci też coś podesłał!

2500 za NeronCNC co rok? Wrykrys?


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Automatyczny nesting: CAGILA, TruTops, SigmaNEST, Bysoft

#210

Post napisał: numerek » 23 lut 2019, 21:31

no cóż pozostaje ci korzystać z softu co dostaniesz z laserem
to nie tak że stare i od razu złe


po prostu kombajny ci niepotrzebne na start - potem i owszem
poza tym kosztują małą górkę kasiory

co do wymienionych programów
wrykrys - no nie zły -cena też nie zła ale trzeba by pogadać z producentem czy będzie PP do maszyny
do Mazaka nie mieli kilka lat temu stąd też nie wprowadziłem

Neron - nie będe się wypowiadał bo miałem go wprowadzić ale.... nie pykło

zależy jaki laser kupisz ale patrz że by był soft z kluczem i będzie dobrze
każdy 10-15 letni soft będzie lepszy od wynalazków

a znany jest mi przypadek że znajoma firma zakupiła plazmę - rozebrała go przewiozła złożyła do kupy i ...
się okazało że kompa co dostali w komplecie ktoś wyrzucił do śmietnika bo stary był i za wolny ... i tak zostali z 10 tonami złomu i nie tną już będzie ze 4 lata

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”