Dobranie oprogramowania cam

Awatar użytkownika

Autor tematu
MateuszMowit
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 06 sie 2019, 10:29

Dobranie oprogramowania cam

#1

Post napisał: MateuszMowit » 21 sie 2019, 08:12

Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc z wyborem oprogramowania na narzędziownie. Obecnie zakład posiada solidedge st10 do modelowania. Lecz aby rozkręcić narzędziowe potrzebuje jakiegoś oprogramowania cam. W poprzedniej firmie pracowałem na Nx i machining strategis 2017 co do nx bardzo przyjemnie mi sie na nim pracowało. Lecz cena jest zbyt duża aby zakupić pełen pakiet Nxa zwłaszcza ze posiadają już program do modelowanią. Myślałem nad fusion360 jak na rozkręcenie narzędziowni chyba byłby ok zwłaszcza ze koszt to tylko 2k rocznie. Czy coś możecie polecić w miarę sensownego ? Na narzedziowni nie robimy całych form tylko wkładki czasami jakiś suwak i inne drobne rzeczy żadnych zaawansowanych projektów. Obrabiarka cnc to mdt extron na sinumerik 828D.




ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Dobranie oprogramowania cam

#2

Post napisał: ak47 » 21 sie 2019, 08:46

Fusion pewnie styknie wam na jakiś czas jeśli macie tylko frezowanie czy toczenie. Do druta, którego będziecie musieli mieć prędzej czy później i tak moim zdaniem tylko peps jest rozsądnym wyborem (może jeszcze esprit choć ja sam go nie lubię ale ma wielu zwolenników). W NX moduł drutówki to niestety ale popsuta zabawka. Da się nim pracować ale przechodząc z pepsa to jak zjechać z autostrady na pole kartofli.

Awatar użytkownika

Autor tematu
MateuszMowit
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 06 sie 2019, 10:29

Re: Dobranie oprogramowania cam

#3

Post napisał: MateuszMowit » 21 sie 2019, 09:03

Tak mamy tylko frezarke cnc i edm chmer 75N. Tokarka manualna niestety. Wiec jak na razie to początkująca narzędziownia. Stąd moja prośba.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Dobranie oprogramowania cam

#4

Post napisał: WZÓR » 21 sie 2019, 10:09

MateuszMowit pisze:
21 sie 2019, 08:12
Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc z wyborem oprogramowania na narzędziownie. Obecnie zakład posiada solidedge st10 do modelowania. Lecz aby rozkręcić narzędziowe potrzebuje jakiegoś oprogramowania cam. W poprzedniej firmie pracowałem na Nx i machining strategis 2017 co do nx bardzo przyjemnie mi sie na nim pracowało. Lecz cena jest zbyt duża aby zakupić pełen pakiet Nxa zwłaszcza ze posiadają już program do modelowanią. Myślałem nad fusion360 jak na rozkręcenie narzędziowni chyba byłby ok zwłaszcza ze koszt to tylko 2k rocznie. Czy coś możecie polecić w miarę sensownego ? Na narzedziowni nie robimy całych form tylko wkładki czasami jakiś suwak i inne drobne rzeczy żadnych zaawansowanych projektów. Obrabiarka cnc to mdt extron na sinumerik 828D.
Nie chciało się szukać na forum , to robię kopiuj / wklej.

Przy zakupie oprogramowania mniej na uwadze :
1. Przy kontaktach z dystrybutorami w/w softów kładź nacisk na porządne wdrożenie postprocesorów do maszyn.
Wypytaj o referencje, doświadczenie.
Bo bez tego po zakupie softu zostaniesz na lodzie.

2. Wsparcie techniczne .... , nigdy nie wiesz kiedy się przyda.
Warto wiedzieć że można zadzwonić do kogoś i dowiedzieć się jak coś wykonać , a nie szukać po forach.

3. Każda z firm oferujących soft z chęcią (tak myślę) przyjedzie i Ci go pokaże.
Możesz zatem poprosić też o pokaz możliwości programu na maszynie.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


abcdef
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 367
Rejestracja: 11 mar 2018, 10:39

Re: Dobranie oprogramowania cam

#5

Post napisał: abcdef » 21 sie 2019, 18:05

aktualnie robię na Fusion 360(wcześniej NX, Mastercam) Ściągnij sobie z Autodesku posta pod 810D(sterownik mam 828D ale 810D generuje mi kod którego w ogóle nie muszę edytować). Na początku podchodziłem sceptycznie do tego softu ale po 2 dniach nauki zmieniłem zdanie. Za te pieniądze to jest baja!

Awatar użytkownika

Autor tematu
MateuszMowit
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 06 sie 2019, 10:29

Re: Dobranie oprogramowania cam

#6

Post napisał: MateuszMowit » 06 wrz 2019, 15:36

Padło na zakup fusion 360 czy ten post processor do 810D nie wymaga żadnego edytowania w kodzie przy pracy na sinumeriku 828D ? Ktoś może dłużej tak pracowal i może się wypowiedzieć ?


sroobeush
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 29 paź 2012, 11:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobranie oprogramowania cam

#7

Post napisał: sroobeush » 09 paź 2019, 10:36

MateuszMowit pisze:
21 sie 2019, 08:12
Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc z wyborem oprogramowania na narzędziownie. Obecnie zakład posiada solidedge st10 do modelowania.
Jeżeli jeszcze decyzja nie zapadła, a macie Solid Edge, to zdecydowanie zastanówcie się nad Solid Edge CAM Pro - to jest po prostu żywcem wzięty NX CAM, który jest zintegrowany z Solid Edge, więc nie będziecie musieli bawić się w translację plików CAD do CAM poprzez .step czy inny format.
Tym bardziej, że na NX dobrze Ci się pracowało.
Co do postprocesorów to w tym zakresie także oferujemy swojego usługi.

Zapraszam na https://gmsystem.pl/postprocesory/ oraz do kontaktu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”