Strona 1 z 1

Amada Hife 3000L - prasa krawedziowa

: 09 gru 2009, 23:29
autor: spinmax
Witam

Poszukuje jakiegos programu z mozliwoscia symulacji na komputerze kolejnych krokow gięć .Pracuje na takiej prasie i dostalem funkcje ustawiacza tych urzadzen. Obecnie pod moja opieka sa 4 takiego typu maszyny . Czy znacie jakis link do dema badz wersji darmowej owego programu ? wiem ze jest cos takiego jak bend cam. Potrzebuje go bo to duza oszczednosc materialu przy takiej symulacji niz zabawa z maszyna ktora i takidealnie nie odda wymiaru a to sie wiaze z ciagla korekta i marnowaniem przygotowek :)

Prosze o jakies linki badz szczegolowe informacje..

Dodam ze proframy z maszyny exportuje na dyskietke i tak przenosze do komputera.Programy sa zapisane z rozszerzeniem *.PRG

Sterownik

: 16 lut 2010, 12:52
autor: PKM
Jaki kolego posiadasz sterownik. Delem czy Cybelec, model jeszcze się przyda.

: 16 lut 2010, 19:58
autor: cinek_80
Witam,

Proponuję zajrzeć na stronę http://www.radancnc.pl/Products/radbendcnc/intro.php i poczytać o możliwościach programu Radan w zakresie symulacji gięcia blach.

Pozdrawiam

: 28 kwie 2015, 14:00
autor: Radan Ekspert
Witam,
Zgodzę się z cinek_80. Radan idealnie nadaje się do symulacji procesu gięcia. Masz pełny podgląd 3D, program sam dobiera narzędzia, wykrywa kolizje i robi raporty (dokumentacje gięcia). Możesz sprawdzić narzędzie specjalne zanim je zamówisz. Obsłuży każdą prasę krawędziową na standardowych sterownikach Delem, Cybelec itp. Ponadto można go zintegrować z SolidWorksem, Inventorem czy Creo. Pojawia się w takim Solidworksie dodatkowa ikonka, a po jej kliknięciu przenosi zaprojektowany detal do gięcia. Po dobraniu narzędzi wraca informacja do Solidworksa o zmianie geometrii takiego detalu. Program przelicza wpływ szerokości matrycy, promienia stempla itp. na długość i promień blaszki.

Poniżej parę linków do filmików o Radanie - Radbendzie



http://www.radancnc.pl/bending/radanradbend

: 28 kwie 2015, 16:48
autor: Zienek
Ale odgrzebany kotlet :P

Jaka cena za taką przyjemność?

: 30 kwie 2015, 10:06
autor: Radan Ekspert
Odgrzebany ale wciąż na czasie :) Pytaniem jest ile można na takim oprogramowaniu zarobić? Zarobić przez oszczędności. Weźmy na przykład sytuację gdzie mamy 4 krawędziarki, gdzie każda z nich ma codziennie 2 godziny przestoju na testy, korekty itp. Czyli codziennie przez 4 x 2 h nie gną gotowych elementów. To jest tak jakby jedna z tych maszyn przez całą zmianę wogóle nie pracowała. A jak wiadomo takie maszynki do tanich nie należą i często są brane w kredycie czy leasingu i płaci się ratę po parę tys. miesięcznie. Z takim softem można skrócić te przestoje do minimum, do konserwacji i przeglądów i zarabiać na tej 4 maszynie. Maszyny pracują a ktoś obok na komputerze wirtualnie robi testy i korekty. Jak w większości maszyn sterowanych numerycznie. Cena takiego oprogramowania jest mniej więcej rzędu kilku mięsięcznych rat takiej maszyny.

: 30 kwie 2015, 14:11
autor: Zienek
Radan Ekspert pisze:Cena takiego oprogramowania jest mniej więcej rzędu kilku mięsięcznych rat takiej maszyny.
Wyjaśniłeś, dlaczego tak drogo, ale nadal nie wiadomo, jak bardzo :P

Jakieś widełki, czy cena zależna od zasobności klienta, skoro taka enigmatyczna odpowiedź?

: 04 maja 2015, 13:14
autor: Radan Ekspert
Cena zależy od ilości maszyn do obsłużenia. Do każdej z maszyn jest potrzebny tzw. postprocesor, który generuje kod NC tylko na daną maszynę. Jak się ma dwie takie same maszyny to wystarczy wtedy jeden postprocesor. Najlepiej zadzwonić do dystrybutora, pogadać jakie maszyny chce się w ten sposób programować i spytać o cenę.

: 04 maja 2015, 23:04
autor: Zienek
Jedna maszyna. Jeden postprocesor.
Typowa Amada, albo inna popularna maszynka.

Bez owijania Panie Piskorzu ;)

: 05 maja 2015, 13:45
autor: Radan Ekspert
Za podanie oferty można dostać bana od admina forum;) W tej sprawie najlepiej tradycyjnie zadzwonić, napisać maila. Wpiszesz Radan w wyszukiwarce i znajdziesz kontakt.