Obsługa plotera frezującego. Rhino - a może coś innego?


Autor tematu
odlewniczek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2009, 09:35
Lokalizacja: Łódź

Obsługa plotera frezującego. Rhino - a może coś innego?

#1

Post napisał: odlewniczek » 02 lis 2009, 10:06

Cześć i czołem;

Na wstępie zaznaczam, że politechnikę kończyłem już ponad 6 lat temu i od tamtego czasu nie miałem styczności z programami CAD/CAM. Zatrzymałem się na poziomie podstaw AUTOCAD, czyli pewnie prehistroria.

Obecnie dostałem bojowe zadanie opanowania obsługi plotera frezującego (wymiary 1000x1200x150, moc silnika 2,2 kW). Jego podstawowym zadaniem będzie przygotowanie mniej skomplikowanych modeli odlewniczych oraz elementów układu wlewowego.

I tu zaczynają się moje pytania. Czy program Rhino v 4.0 (wraz z programem RhinoCam do projektowania ścieżki narzędzia) jest właściwy? Program ten dostałem komplecie z ploterem, i jest niejako uprzywilejowany, ale może jest coś lepszego? Oprogramowanie musi nadawać się zarówno do tworzenia rysunków technicznych (dokumentacja), a także do obsługi plotera.

Pozdrawiam


Odlewniczek

Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2824
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#2

Post napisał: koala.g » 02 lis 2009, 12:33

Pracowałem na wersji demo Rihnoceros ; przyjemny program do modelowania.
Bez problemu da się zrobić rysunki techniczne wraz z wymiarowaniem.
Zajrzyj na polskie forum rihno.


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#3

Post napisał: Bbuli » 02 lis 2009, 19:32

Witam.Rino i RinoCam na początek jest jak najbardziej okej.W Rino narysujesz naprawdę wszystko.A potem Cam zrobi Ci ścieżki.Jest to dosyć prosty program(RinoCam) i ma wiele niedoskonałości.O niebo lepszy jest VisualMill-doskonale panujesz nad wszystkimi parametrami obróbki. W sieci znajdziesz tutoriale do obu camów.A do Rino wiele filmów.Jeśli będą kłopoty wal śmiało-podpowiem.


reasum
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2008, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: reasum » 03 lis 2009, 09:41

Nie znam środowiska Rhino ale znam CAM -SURFCAM, który jest dobry do obróbki form.Ma wydajne funkcje do obróbki zgrubnej (w tym TrueMill) i obróbki wykańczające HSM. Na www.surfcam.pl można pobrać DEMO, choć nie jest to aktualna wersja - 4.0.Poza tym jeden z dealerów SURFCAM-a wypuścił darmowy dodatek do importu plików Rhino (http://surfware.com/surfcam_plug-ins.aspx) - *.3dm.


Autor tematu
odlewniczek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2009, 09:35
Lokalizacja: Łódź

#5

Post napisał: odlewniczek » 04 lis 2009, 15:04

Dzięki za odpowiedzi. Generalnie chciałem się dopytać czy nie zaczynam pracy z programem, który się do tego typu prac nie nadaje. Wychodzi na to, że na początek Rhino spokojnie może być.
Odlewniczek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”