FastCam


Autor tematu
Daniel82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2009, 08:27
Lokalizacja: Kętrzyn

FastCam

#1

Post napisał: Daniel82 » 18 wrz 2009, 08:30

Witam, jestem tutaj nowy.
Mam pytanie, pracuje ktoś w FastCamie?? Jeśli tak to proszę o pomoc. Jak wypalać kwadrat bądż fasole w blachach, żeby wyszedł prawidłowy wymiar, a nie pomniejszony??



Tagi:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#2

Post napisał: gmaro » 18 wrz 2009, 08:48

Można sobie poradzić z tym tak, że trzeba sobie już w czasie rysowania rysunku zrobić fasolkę lub otwór i powiększyć o wartość którą trzeba dobrać doświadczalnie podczas palenia.
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


Autor tematu
Daniel82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2009, 08:27
Lokalizacja: Kętrzyn

#3

Post napisał: Daniel82 » 18 wrz 2009, 09:16

A inaczej się nie da?? Kierunek cięcia zmienić czy cos??


crahd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2008, 11:51
Lokalizacja: KLB

#4

Post napisał: crahd » 22 wrz 2009, 08:54

Daniel82 pisze:A inaczej się nie da?? Kierunek cięcia zmienić czy cos??
A korzystanie z makra ? a skalowanie? Z tego co wiem program finest posiada takie funkcje. Sam używam program EckCam i problemu nie ma.


bartek97
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 19 cze 2008, 13:36
Lokalizacja: Skwierzyna

#5

Post napisał: bartek97 » 20 lut 2010, 21:14

Witam.

Temat stary , ale może odpowiedź moja będzie pomocna.

Po narysowaniu detalu w Fastcam , zrób kompensację.

Zmierz o ile mm zmniejszył ci się element w trakcie palenia , podziel to na 2 i to będzie rozmiar kompensacji.
ThermalDynamics AutoCut 200 chłodzony cieczą , Sterownik AVE , AutoCAD , Fastcam , Fastnest , Fastplot


Zrzeda
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2009, 16:42
Lokalizacja: Tychy

#6

Post napisał: Zrzeda » 01 mar 2010, 11:38

Witam,

Tak jak napisał wcześniej bartek97 musi być gdzieś możliwa opcja kompensacji. Najlepiej dla różnych materiałów, grubości z tablic maszyny wydobądź jej odpowiednią wartość i wprowadź w systemie. Pamiętaj tylko aby włączyć odpowiedni kierunek kompensacji. Czyli lewostronna dla otworów ciętych CCW i konturów zewnętrznych CW.

Można oczywiście także powiększyć rysunek o wartość kompensacji, ale to już zależy od Ciebie.

Pozdrawiam


bartek97
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 19 cze 2008, 13:36
Lokalizacja: Skwierzyna

#7

Post napisał: bartek97 » 03 mar 2010, 21:47

Kompensacja jest na 100% bo sam z tego korzystam - super przydatna opcja , jeśli się nie chce kilka razy poprawiać rysunków :)
Jeśli masz FC po angielsku , to nazywa się KERF COMPENSATION.
ThermalDynamics AutoCut 200 chłodzony cieczą , Sterownik AVE , AutoCAD , Fastcam , Fastnest , Fastplot


Marcin_FST
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 144
Rejestracja: 20 lut 2009, 19:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8

Post napisał: Marcin_FST » 17 paź 2010, 08:52

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale ja, robiąc programy w fastcamie nie podaję wartości kompensacji. Ustawiam ją w sterowniku maszyny i jest OK. Myślę, że to jest lepsze rozwiązanie, gdyż nie trzeba wtedy przerabiać programów wraz z dostawą nowego tlenu, czy też po ustawianiu palnika gdzie nagle mogą się zmienić parametry płomienia itp...


habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#9

Post napisał: habit_m_ » 18 gru 2010, 12:59

Jeśli wykonujesz element w którym znajduje się fasola, a przy prawidłowo dobranej kompensacji (na maszynie) wychodzi Ci gabaryt zewnętrzny prawidłowy natomiast fasola jest pomniejszona (zakładam, że gabaryt zewnętrzny oraz fasola narysowane w programie fastCAM mają wymiar prawidlowy tzn. taki jak ma wyjść w rzeczywistości a nie sztucznie powiększany lub pomniejszany) - w takim przypadku kierunek prowadzenia ścieżki fasoli jest nieprawidłowy i musi być zamieniony na przeciwny w stosunku do kierunku prowadzenia ścieżki zarysu zewnętrznego - dla programu fastcam będzie to dla elementów wewnętrznych - przeciwny do kierunku wskazówek zegara, zewnętrzny zgodny. I nie ma opcji aby fasola wyszła pomniejszona, przy prawidłowo dobranej kompensacji oraz rysunku narysowanym w skali rzeczywistej. Choć ja i tak wszystkie fasole i otwory dla wycinarek sztucznie powiększam, bo praktyka w produkcji pokazuje, że należy takie elementy wykonywać zawsze większe, a do tego minimalizuje się w ten sposób ryzyko zmniejszenia wymiaru uniemożliwiającego montaż, ze względu na zukosowanie krawędzi cięcia.

maciek


Marcin_FST
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 144
Rejestracja: 20 lut 2009, 19:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

#10

Post napisał: Marcin_FST » 18 gru 2010, 19:44

Ja robię to samo, otwory daję powiększone o jakieś 0,3, a zastanawiam się, czy nie zacząć dawać 0,5. Bo faktycznie, potem wychodzą jaja przy montażu jak się zrobi otwory niby "na zero". Ostatnio musiałem rozszlifowywać 200 otworów, bo okazało się, że niby suwmiarka pokazywała prawidłowy wymiar, to wałek kontrolny nie chciał wejść. Swoją drogą dzięki tej wpadce dostałem nową suwmiarkę :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”