SI-CAM-najwazniejsze funkcje programu, opis


Autor tematu
daniello85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2009, 12:58
Lokalizacja: Krosno

SI-CAM-najwazniejsze funkcje programu, opis

#1

Post napisał: daniello85 » 20 kwie 2009, 18:22

Witam. potrzebuje widaomosci na temat tego programu SI-CAM co moge za pomoca niego zrobic do czego sie go uzywa, wiem tylko tyle ze stosuje sie go razem z wycinarka Mazak Space Gear 510 Mk II ale jaką on pelni funkcje?



Tagi:


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#2

Post napisał: ganzi » 20 kwie 2009, 19:42

Witam!
Si-Cam to nic innego jak CAM przeznaczony do programowania wypalarek Mazaka. Generalnie zasada działania każdego tego typu programu jest podobna. Zaczyna się od importu rysunku (np. w formie dxf`, dwg), lub narysowania go w module przypominającym Autocada, następnie już w zależności od softu albo najpierw dodaje się technologię do detali, a następnie rozmieszcza na arkuszu, albo odwrotnie najpierw rozmieszcza, a dopiero wtedy nadaje technologię. Ułożenie detali na arkuszu czy to ręcznie, czy z automatu to nesting. Przez technologię należy rozumieć np.: rodzaj i miejsce wpalenia (w zależności od softu różnie się to nazywa: normalne/pulsacyjne, pełne/zredukowane), kolejność palenia poszczególnych detali, a także pojedynczych konturów w tych detalach, ewentualnie zaznaczenie co ma być grawerowane, zaznaczenie miejsca przelania arkusza. CAM umożliwia również obejrzenie symulacji w jaki sposób będzie przemieszczać się głowica nad arkuszem z którego wypalane są detale, jeśli zobaczy się jakieś błędy (np. kolizje) można wrócić do wcześniejszego etapu i poprawić program, jeśli jest wszystko OK to generuje się program na maszynę z zapisaną ścieżką, a także drukuje raport dla operatora.

Pozdrawiam


Autor tematu
daniello85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2009, 12:58
Lokalizacja: Krosno

#3

Post napisał: daniello85 » 21 kwie 2009, 10:27

Dziekuje za szybka i konkretna odpowiedz :grin: pkt oczywiscie

[ Dodano: 2009-05-13, 16:40 ]
Mam taka prosbe czy ktos mógł by mi zrobic screena programu si -cam i podeslac najlepiej formatu 15x12 cm ?


Darroo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2008, 18:17
Lokalizacja: Koniecpol

si-cam-problem

#4

Post napisał: Darroo » 02 lut 2012, 21:28

Witam ,mam taki problem,ze w wygenerowanym programie maszyna nie przerzuca makro,tzn wypali detal i się zatrzymuje,kiedyś działało prawidłowo lecz kiedyś chyba przypadkiem nieświadomie coś musialem przestawić.Dla tego teraz trzeba przerzucić ręcznie wpisując na maszynie ręczne w "101" następny detal.Wyczaiłem że w programie po M30 brakuje #101# i coś tam coś tam ,więc skopiowałem ten brakujący element z poprzednich programów i za każdym razem muszę wklejać tą regułke.Troche mnie to drażni :mad: :mad:
Daro135

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”