Praca Dyplomowa


Autor tematu
knypek002
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2014, 02:03
Lokalizacja: Poznań

Praca Dyplomowa

#1

Post napisał: knypek002 » 09 sty 2014, 02:10

Witam serdecznie użytkowników forum.
Mam małą prośbę mianowicie piszę pracę dyplomową o systemach CAM jestem na etapie przeglądu systemów dostępnych na rynku opisuje je i takie tam, problem pojawił się w momencie w którym próbuję znaleźć jakieś wady programów tak bym mógł do każdego coś podopisywać jakie mają zalety i wady.

Programy jakie opisuje to:
ZW3D!
Visi !
Esprit
Surfcam
TopSolid
DellCAM
EdgeCam
OpenMind-Hyper mill
Tebis!
Sum3D!
SprutCAM!

wykrzyknikami oznaczyłem te do których nie mogę znaleźć wad nie jestem w stanie niestety każdym z nich osobiście się pobawić więc trochę ciężko jest mi napisać jakie mogą mieć wady a żaden producent tego nie pisze.

Pomożecie :) ??



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Praca Dyplomowa

#2

Post napisał: lajosz » 09 sty 2014, 03:07

knypek002 pisze: trochę ciężko jest mi napisać jakie mogą mieć wady a żaden producent tego nie pisze.

Pomożecie :) ??
Nie sądzę żeby ktoś pomógł, ale nie dlatego, że nie chce, ale dlatego, że dla jednych jakaś opcja w programie będzie wadą, a dla drugiego zaletą.


smieszek88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 25 maja 2012, 10:52
Lokalizacja: łódź

#3

Post napisał: smieszek88 » 09 sty 2014, 17:29

W zeszłym roku podrzucili mi do pracy ZW3D żeby się nim pobawić i zaletami jakie znalazłem to cena i prostota (o wiele mniej strategii obróbki niż w NXie w którym robię na co dzień).

Skoro nie możesz znaleźć w nim żadnych wad to dowodzi jak różni są ludzie :wink:

Tak na marginesie jako część swojej pracy dyplomowej opisywałem CAM-y ale ja się ograniczyłem do 4 i nie było problemów z wytykaniem wad któremukolwiek. Oczywiście przy 4 łatwiej jest się pobawić każdym z nich.

Najłatwiej się przyczepić o definicję narzędzi. Dla przykładu:
Obrazek
Jak dokładnie każdy program jest w stanie opisać i wykorzystywać (czasami można dobrze opisać, ale przy obróbce zgrubnej ładuje się w materiał) geometrię takiego frezu. Producent podaje promień naroża jakim można to opisać, żeby nie zabrakło materiału, ale wtedy zagadką jest ile zostanie naddatku, a można się na tym niemiło przejechać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”