EdgeCam i domowa frezarka

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
stefan44
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:13
Lokalizacja: poznań

EdgeCam i domowa frezarka

#1

Post napisał: stefan44 » 26 lip 2008, 15:27

Chciał bym zbudować własną frezarkę ale przed tym chciał bym się najpierw nauczyć choć w zarysie programować jej pracę zanim przystąpie do budowy.
I tu nasuwa się moje pytanie czy za pomocą EdgeCama (lub jakiegoś z jego podprogramów) można wysterować frezarkę domowej roboty, bo z tego co oględnie się dowiedziałem to EdgeCam generuje kod NC (używany przez profesjonalne obrabiarki numeryczne), a nie G code.

Jak to wygląda, czy od razu kodem NC mogę sterować frezarką domowej produkcji, czy muszę w jakiś sposób przekonwertować kod NC na G code i dopiero wrzucić go do Mach3??



Tagi:


yoyer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 441
Rejestracja: 07 sie 2005, 18:22
Lokalizacja: WLKP

#2

Post napisał: yoyer » 26 lip 2008, 16:47

EdgeCAM ma kilkanascie swoich wbudowanych postprocesorow za pomoca nich generujesz kod dla maszyny CNC. To co napisales, ze EdgeCAM wygenerowal jakis kod (w zaleznosci od postprocesora) jest tym wlasnie G-kodem. Jak wybierzesz Hedenhaina to Mach tego nie lyknie bo HH ma swoj jezyk.
Wybierasz sobie np. odpowiedniego fanuca, tworzysz przebieg obrobki za pomoca EdgeCAMA dla swojej bryly (czy tam jakiegos profilu, czegokolwiek) i generujesz kod NC.
Bedzie tam mnogo komend G... G... G... etc i to dajesz na wejscie do Macha. No i zasadniczo cieszysz sie swoim wyrobem...

PS. Jak ja zbudujesz to sie odezwij - moze mi cos wyfrezujesz (jestem z okolic Poznania) ;)
Hooah!


qulet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2008, 19:15
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: qulet » 27 lip 2008, 11:29

Dzięki za odpowiedź, ale narzazie nawet się nie zabieram z budowę. Do tego potrzeba sporo pieniędzy i wiedzy (ja dopiero jestem na etapie zdobywania tych czynników).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”