Problem z programem Xilog Plus

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
Szary91
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2017, 15:39
Lokalizacja: Białystok

Problem z programem Xilog Plus

#1

Post napisał: Szary91 » 27 wrz 2017, 16:21

Witam,

Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego tematu.

Pracuję na centrum SCM Record 250 z oprogramowaniem Xilog Plus w wersji 1.09.005.
Po stworzeniu pliku PGM z pliku DXF wystąpił problem z ładowaniem programu do PanelMac.
Oprogramowanie pokazuje błąd o treści "Invalid correction offset for the segment".
Błąd odnosi się do tego fragmentu kodu:

Kod: Zaznacz cały

XGIN C=1
XG0 X=95.38 Y=168.8 Z=-1 V=3 S=16000 T=120 F=1 C=1
XL2P X=95.38 Y=184.83
XL2P X=100.44 Y=184.83
XL2P X=101.46 Y=184.83
.
.
.
.
XL2P X=95.38 Y=168.8
XGOUT C=1
Program ma za zadanie frezowanie zamkniętego konturu z prawostronną korekcją narzędzia.

O dziwo problem pojawia się dopiero przy ładowaniu programu do sterownika maszyny a nie jak zazwyczaj w mojej karierze bywało przy zapisywaniu programu w Xilog`u.

Dodam, że ten fragment jest częścią całego programu składającego się z ponad 1200 linii kodu i w żadnym miejscu się ten problem nie pojawia tylko tu.

Próbowałem już zmiany korekcji na lewą stronę i na środek, dodawania dojazdu liniowego XGIN Q=1 G=1 C=1, zmiany konturu uwzględniając promień narzędzia, nie pomogło.

Przy skopiowaniu tego fragmentu do nowego programu PGM problem nie wystepuje ale chciałbym żeby wszystko zostało wykonane w jednym programie.

Do wykonania elementu używam freza o średnicy 4mm.

Czy ktoś z Was wie jak rozwiązać ten problem?
Pomóżcie.



Tagi:

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”