Tanie sterowanie obsługujące podstawowe cykle i G41/G42

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych
Awatar użytkownika

Autor tematu
pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

Tanie sterowanie obsługujące podstawowe cykle i G41/G42

#1

Post napisał: pasierbo » 04 wrz 2017, 12:22

Witajcie,

Przede mną budowa maszyny, która będzie służyła miedzy innymi do szkoleń CNC. Chciałbym żeby można było się na niej uczyć programowania z palca. Stąd potrzeba zastosowania sterowania obsługującego podstawowe cykle wiertarskie i kompensacje promienia narzędzia G41/ G42. Mach obsługuje tą opcję ale jak pamiętam kiedyś puszczałem na nim program z G41 to coś to trochę nie działało jak trzeba. Czy znacie jakieś inne tanie sterowania, które obsługują korekcję promienia? Na budowę całej maszyny będe miał budżet ok 20-25kpln.

Na Aliexpres znalazłem taki sterownik:

https://pl.aliexpress.com/item/DDCSV1-1 ... 74d3a81QaE

Ktoś miał może z nim doświadczenie?
W nim widzę znowu problem że najpradopodobniej nie obsługuje makr.

Może znacie coś jeszcze? Najlepiej samodzielne sterowanie. W machu denerwuje mnie trochę konieczność dostawiania komputera ale chyba jego funkcjonalność trudno pokonać.



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 04 wrz 2017, 13:56

Witam

To ja Ci zaproponuje inne rozwiązanie przy którym każdy program sterujący sprawdzisz sam. Pościągaj sobie wersje trialowe lub testowe takich sterowników lub poproś dystrybutora żeby Ci udostępnił link do takiej wersji. Przy tym rozwiązaniu wyeliminujesz wszelkie błędne i nie prawdziwe opinie na temat programów sterujących. Z racji tego, że takich sterowników z możliwością "pisania z palca" jest sporo to masz duży wybór.

robert


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#3

Post napisał: dance1 » 04 wrz 2017, 14:20

lepiej postawić kompa z linuxcnc przy maszynie niż wydać 200 dolców na badziewne chińskie sterowanie.
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”