TRANSMISJA PROGRAMU NA FREZARKE CNC H 646

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
premix
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2012, 18:48
Lokalizacja: Sieradz

TRANSMISJA PROGRAMU NA FREZARKE CNC H 646

#1

Post napisał: premix » 16 gru 2016, 22:05

DRODZY KOLEDZY
Jeśli dostałbym jakieś informacje na temat programu PCIM o którym jest napisane na CNC forum to byłbym wdzięczny, ewentualnie kupie używanego adrela(bo to umiem obsługiwać)
Tylko jest problem ja mam 60 lat i niestety nie wszystko już ogarniam .
W 1990r zacząłem pracować na cnc h 646 wtedy byl to szczyt techniki w moim zakładzie najpierw miałem czytnik i drukarkę papierową a potem gdzieś około 2000 r dostałem adrela . Jak to często bywa ja i zakład poszliśmy na złom.
Teraz sam kupiłem sobie frezarkę FQ 400 z cnc h 646 i przydał by mi się
jakiś sprzęt żeby nie stukać programu na klawiaturze sterownika

Za każda informację będę wdzięczny



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: TRANSMISJA PROGRAMU NA FREZARKE CNC H 646

#2

Post napisał: kubus838 » 17 gru 2016, 14:44

Witam.
Może Ci pomoge a może nie. Od razu napisze, że niewiem co to jest sterowanie PCIM i ngdy nie pracowałem na frezarce FQ 400 z cnc h 646. Ale może przybliże Ci jak się teraz zabrać do pracy na urządzeniach cnc programowanych już nie z klawiatury sterownika.
premix pisze:DRODZY KOLEDZY
Tylko jest problem ja mam 60 lat i niestety nie wszystko już ogarniam .
Napisze to tak - takiej bzdury dawno nie czytałem. To, że masz 60 lat to nie znaczy, że nie możesz sie czegoś nauczyć. Masz podstawy więc tylko należy troche zmienić podejscie czyli nie piszesz ścieżek na pilpicie tylko całą obróbke przygotowujesz w innym programie.
premix pisze: Teraz sam kupiłem sobie frezarkę FQ 400 z cnc h 646 i przydał by mi się
jakiś sprzęt żeby nie stukać programu na klawiaturze sterownika

Za każda informację będę wdzięczny
Ten sprzęt to komputer wraz z oprogramowaniem CAD/CAM. W programie CAD rysujesz sobie bryłe/element który chcesz uzyskać wskutek pracy swojej obrabiarki. W oprogramowaniu CAM przygotowujesz sobie cała strategie frezowania. Gdzie podajesz rodzaj narzędzi, prędkości, rampy oraz same rodzaje obróbki. Oczywiście ta obróbka czyli plik obróbkowy - nie mylić z potocznie nazywanym programem - musi być przygotowany pod jak to nazywasz sterownik czyli program sterujący Twoją obrabiarką. To tak pokrótce aby Ci wyjaśnic o co w tym wszystkim chodzi.

robert


Autor tematu
premix
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2012, 18:48
Lokalizacja: Sieradz

Re: TRANSMISJA PROGRAMU NA FREZARKE CNC H 646

#3

Post napisał: premix » 17 gru 2016, 20:51

kubus838 pisze:Witam.
Może Ci pomoge a może nie. Od razu napisze, że niewiem co to jest sterowanie PCIM i ngdy nie pracowałem na frezarce FQ 400 z cnc h 646. Ale może przybliże Ci jak się teraz zabrać do pracy na urządzeniach cnc programowanych już nie z klawiatury sterownika.
premix pisze:DRODZY KOLEDZY
Tylko jest problem ja mam 60 lat i niestety nie wszystko już ogarniam .
Napisze to tak - takiej bzdury dawno nie czytałem. To, że masz 60 lat to nie znaczy, że nie możesz sie czegoś nauczyć. Masz podstawy więc tylko należy troche zmienić podejscie czyli nie piszesz ścieżek na pilpicie tylko całą obróbke przygotowujesz w innym programie.
premix pisze: Teraz sam kupiłem sobie frezarkę FQ 400 z cnc h 646 i przydał by mi się
jakiś sprzęt żeby nie stukać programu na klawiaturze sterownika

Za każda informację będę wdzięczny
Ten sprzęt to komputer wraz z oprogramowaniem CAD/CAM. W programie CAD rysujesz sobie bryłe/element który chcesz uzyskać wskutek pracy swojej obrabiarki. W oprogramowaniu CAM przygotowujesz sobie cała strategie frezowania. Gdzie podajesz rodzaj narzędzi, prędkości, rampy oraz same rodzaje obróbki. Oczywiście ta obróbka czyli plik obróbkowy - nie mylić z potocznie nazywanym programem - musi być przygotowany pod jak to nazywasz sterownik czyli program sterujący Twoją obrabiarką. To tak pokrótce aby Ci wyjaśnic o co w tym wszystkim chodzi.

robert

Kolego
Nie zrozumiałeś mnie dobrze albo nie przeczytałeś tego co napisałem
Ja mam programy i umiem je sobie napisać oczywiście nie operuję takimi programami jak
teraz są używane to znaczy ja mam bardzo krótkie programiki cała pamięć sterownika to 8 kb
Problem jest w tym że Heckert 646 to bardzo zawodne urządzenie i często wszystko się kasuje
Dlatego potrzebuję urządzenia np. adrela żeby przetransmitować program na sterownik maszyny
Na forum przeczytałem że jest jakiś program PCIN nie jak błędnie napisałem PCIM
który służy do transmisji , i o tym programie chciałbym się coś dowiedzieć
Ewentualnie kupię używanego adrela .

Pozdrawiam


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 17 gru 2016, 21:14

Tak masz racje źle Cię zrozumiałem, lub jest to moja niewiedza. Zwłaszcza jeżeli chodzi o PCIN a PCIM. Za co przepraszam. Już nie będę zaśmiecał Twojego tematu.

robert


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#5

Post napisał: Majster70 » 19 gru 2016, 10:55

Używałem podobnego programu do przesyłania danych, ale do starej tokarki ze sterowaniem Philipsa 432. Nie wiem czy chodzi o ten sam program. Ta wersja którą gdzieś tam jeszcze mam ma niestety menu tylko po niemiecku :cry:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”