Pytanie odnośnie symulacji Sinumerik 840D

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
ooonaaa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:20
Lokalizacja: Rzeszów

Pytanie odnośnie symulacji Sinumerik 840D

#1

Post napisał: ooonaaa » 26 sty 2015, 19:40

Pytanie..............

Zrobiłam z CAMie program obróbki w nx (frezowanie 3 osie), postprocesor wygenerował mi kod, który następnie spr. na symulatorze. Wniosłam kilka poprawek, wszystko działa jak talala OPRÓCZ :D
oprócz fazowania. Właściewie nie chodzi o to, że nie ma ścieżki, bo i ścieżka i narzędzie się pokazuje. Podejrzewam, ze problem tkwi w tym ze w nx użyłam freza czołowego, w sinutrainie nie mogę wybrać takiej opcji (nie mówię, że jest to niemożliwe), próbowałam fazownikami, żeby tylko efekt symulacji byl identyczny, ale mimo zabawy z narzędziem, próby przestawienia punktów nic z tego nie wyszlo.
Konsultowalam ze znajomymi, mowili zeby sie nie przejmowac bo to kwestia symulatora, obrobka jest ok. Czemu mialabym nie wierzyc.... Jest to jednak obróbka przeprowadzona na potrzebe projektu i musze to ująć we wnioskach....
Czy rzeczywiście to wina symulatora? Co jest przyczyna?



Tagi:

Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#2

Post napisał: janale » 12 lut 2015, 20:18

Witam,

chyba nie czas i pora na wyjaśnienia, dlaczego sinumerik operate (wersja powyżej 2.6) nie może pokazać podczas symulacji fazowania z gkodu. Może natomiast pokazać fazowanie, zarówno w programGuide jak i ShopMill w cyklach frezowania: frezowanie konturu, kieszeń, czop z zakresu frezowania konturowego oraz kieszeń, czop wieloboczny i rowek z zakresu frezowania bez konturu. Frezowanie fazowania włącza się w poszczególnych cyklach poprzez ustawienie pola: OBRÓBKA -> fazowanie (tam gdzie się wybiera obróbkę zgróbną czy kształtującą).

Pozdrawiam
Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”