Przejście z FastCam na Lantek Expert

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
michalMielc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 29 maja 2014, 19:52
Lokalizacja: Jarosław

Przejście z FastCam na Lantek Expert

#1

Post napisał: michalMielc » 09 cze 2014, 23:24

Witam,

przymierzam się w firmie do przejścia na Lantek wersję profesjonalną. Obecnie pracuję na FastCamie i co chwile mam z nim problemy. Programują pod plazmę i gaz (Jantar2) w najbliższym czasie mamy zakupić Voortman v600 pod obróbkę kształtowników.
Chciałbym się zwrócić do Was o rady dotyczące koszyści przejścia na Lanteka'a
Zależy mi na optymalizacji rozkładania blach oraz przyśpieszenie grawerowania kodów z rysunków. Mam także pytanie czy Voortman'a obsłużę Lantekiem ?



Tagi:


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#2

Post napisał: Dudi1203 » 10 cze 2014, 23:24

Voortman ma swojego VACAMa który jednocześnie jest programem sterującym. To jest system sterowania do którego nie jesteś w stanie wprowadzić gcode z zewnątrz. Dlatego lantek tu nie zadziała. Voortman z tego co pamiętam daje licencje na stanowisko komputerowe do biura, które jest połączone z maszyną. Programy te na bieżąco sie synchronizują. Mozesz zaimportować pliki z tekli, z tego co pamiętam format dstv. Lanteka masz typowo pod plazme i palnik. Dużo zalezy też od wykupionej funkcjonalności. Ogólnie program nawet daje rade, dość poprawny kod generuje ale momentami jego działanie jest mało intuicyjne i krótko mówiąc upierdliwe. Przykładowo w module Flex do rur nie ma opcji cofnij i nie można sensownie zmierzyć wymiarów projektowanej rury. Jakbyś potrzebował w temacie pomocy to mów, miałem szkolenia na Lanteku i na V600.


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Post napisał: Sigma-nest » 11 cze 2014, 01:08

Witam,

To może inna propozycja: Paczka SigmaNest + Strumis.

SigmaNest za FastCAM-a, a Strumis pomoże ci obsłużyć Voortmana do profili. Do strumisa można importować model z Tekli oraz pliki DSTV, zrobić nesting i tak opracowaną belkę wysłać do maszyny.

Proponuję paczkę z tego względu, że SigmaNest jest połączona ze Strumisem tzn. importując do Strumisa całą konstrukcję stalową w Strumisie zostają profile, a do SigmaNest idą z automatu wszystkie blachownice.

Jak masz pytania to napisz na maila [email protected] lub wyślij PW tutaj na forum.

Sigma-nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......


Autor tematu
michalMielc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 29 maja 2014, 19:52
Lokalizacja: Jarosław

#4

Post napisał: michalMielc » 19 gru 2014, 09:26

Witam,
od 3 miesięcy działam na Lanteku pod wypalarki.
W drugiej firmie ogarniam Lanteka pod prasę rewolwerową.

Program jest w porządku. Choć można by kilka zmian wprowadzić. np w wymiarowaniu. Brak wymiarów długości łuków.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”