Przysyłanie programów WINPCIN CNC Sinumerik 802 D -PC POMOCY

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
CNC-Fan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 96
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:30
Lokalizacja: Poznań

Przysyłanie programów WINPCIN CNC Sinumerik 802 D -PC POMOCY

#1

Post napisał: CNC-Fan » 07 kwie 2014, 14:49

Witajcie.
Mam problem odnośnie komunikacji z tokarka DFS 2/2 z oprogramowanie Sinumerik 802D
Nie mam w komputerze gniazda RS232 (com) więc znalazłem przejściówkę USB na COM dwie żeńskie końcówki.
Przeczytałem, że na Windowsie 7 też nie będzie działać więc utworzyłem virtulany dysk z pracującym Windowsem XP.
Zainstalowałem sterowniki USB do przejściówki USB Seriall Controller D (niby wykrywa i działa prawidłowo.)
Podłączam pod maszynę i nic z tego, Nie przesyła informacji w żadnym kierunku.
Starałem się ustawiać wszystko co mi się tylko udało ale efektu zero Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Może jakieś podpowiedzi co sprawdzić? Gdzie jeszcze coś poustawiać. Robię to pierwszy raz w życiu i nie mam się kogo poradzić. Proszę o pomoc!!!
W programie WINPCIN gdy wciskam na Show v24Status dwie diody świecą się na zielono (RTS oraz CTS) reszta świeci na czerwono.
Czy znacie może jakiś program diagnozujący połączenie com? By sprawdzić czy w ogóle jest komunikacja z maszyną.
Proszę o pomoc. Pozdrawiam


Lepiej pytać niż błądzić

Tagi:


burzaxxx
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 25 wrz 2010, 20:22
Lokalizacja: zDolny Śląsk

#2

Post napisał: burzaxxx » 07 kwie 2014, 21:11

sprawdz jakie masz bods, 9600 czy podobne i tym się pobaw. sprawdz program dncnet - fajny do przesyłu danych


Autor tematu
CNC-Fan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 96
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:30
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: CNC-Fan » 08 kwie 2014, 09:12

Kolego a masz gdzieś link do tego programu? Niestety nie mogę go namierzyć w sieci.
A orientujesz się jak jest z tymi diodami do diagnozy? Ile i jakie powinny świecić na zielono aby działało wszystko poprawnie.
Pozdrawiam
Lepiej pytać niż błądzić


Autor tematu
CNC-Fan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 96
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:30
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: CNC-Fan » 25 kwie 2014, 08:55

Panowie a może ma ktoś z Was sprawdzoną przejściówkę USB-rs232 i może mi podać dokładnie nazwę firmy i model. No i oczywiście taka sama sytuacja z kablem rs232. Jeżeli ktoś takowym dysponuje to bardzo proszę o podanie tych danych.
Lepiej pytać niż błądzić


Autor tematu
CNC-Fan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 96
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:30
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: CNC-Fan » 05 maja 2014, 15:55

ODPOWIEDZ!!!
Gdyby kogoś to jeszcze kiedyś nurtowało podam rozwiązanie dzięki któremu mi to działa jak najbardziej prawidłowo.
Mam system Windows 7 64bit bez fizycznego portu RS232 (com)
Na tym systemie zainstalowałem wirtualny Windows XP (do pobrania darmowo po wpisaniu w google)
Zakupiłem kabel RS232 (model: Null modem- różni się nieznacznie od tego który jest w specyfikacji Siemensa ale działa)
Przejściówka firmy UNITEK (niestety nie na wszystkich przejściówkach działa) Ta firma jest nie droga koszt ok 20zł podaje link do zdjęcia jak wygląda ta przejściówka


Ważne aby pobrać odpowiednie sterowniki bo niestety producent nie dostarczył ich razem z przewodem (dostępne darmowo w sieci po wpisaniu modelu)
Musi utworzyć się w menadżer urządzeń wirtualny port COM inaczej nie pójdzie.
Ja zainstalowałem na win7 oraz na wirtualnym XP tak dla świętego spokoju.
Ustawiłem identyczne ustawienia portu COM tak jak na maszynie. We wszystkich możliwych miejscach dla świętego spokoju. Ale efektem był sukces więc warto pokombinować. Minowicie w win7 oraz winXP oraz Winpcin.
W wirtualnym windowsie po podłączeniu kabla USB-RS232 trzeba go jeszcze "dołączyć" znajduję się on w menu do góry w maszynie wirtualnej- USB

Gdyby ktoś miał jakieś pytanie to chętnie udzielę pomocy.
Pozdrawiam
Lepiej pytać niż błądzić

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”