Oprogramowanie do Robota Typu SCARA

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
Twój_Kolega
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2013, 22:48
Lokalizacja: Szczecin

Oprogramowanie do Robota Typu SCARA

#1

Post napisał: Twój_Kolega » 26 cze 2013, 23:23

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.
Piszę w imieniu mojego Taty, który to chciałby posiłkować się Waszą wiedzą w materii robotów typu SCAR.

Jakiego oprogramowania użyć do kompilowania plików Cad'owskich (korzysta z ZWCAD) na g-kody, jeśli chodzi o Scary?
Znajomy sugerował oprogramowanie do SCARa bazujące na Linuxie, jednak nie czytał on plików w formacie docelowym...
(pliki NGC ? A pliki, które posiadamy to NC ).

Jednak pytanie główne brzmi- jaki jest najlepszy (i w sumie najprostszy w obsłudze) program, który czyta pliki z rozszerzeniem NC (rozumiem, że to format zawierający g-kody) i wydawałby polecenia do maszyny ?

Proszę mi brak obycia z fachową nomenklaturą.

Pozdrawiam !



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7875
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: tuxcnc » 27 cze 2013, 05:03

Powiedz swojemu tacie, że jest pewien minimalny zasób wiedzy, bez którego absolutnie nic nie zrobicie.
Pomóc się Wam nie da, bo czego by nie powiedzieć, to będziecie słuchać jak bajki o żelaznym wilku.
Poza tym, to nie jesteście jedynymi, którzy przychodzą na forum z pytaniem : nic nie wiem, nic nie rozumiem, nic nie umiem, pomóżcie.
Nikt na forum nie dostał drugiego życia żeby tłumaczyć czym różni się plik *.nc od *.ngc.
Każdy ma jedno życie, swoje sprawy, swoje problemy i owszem, może komuś pomóc, ale przy konkretnym problemie, a nie przy kompletnym braku wiedzy w dziedzinie.

.


Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: Raven » 27 cze 2013, 08:02

A tak właściwie to czym się wam różnią pliki .nc od .ngc poza rozszerzeniem w nazwie? :D

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7875
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: tuxcnc » 27 cze 2013, 17:37

Raven pisze:A tak właściwie to czym się wam różnią pliki .nc od .ngc poza rozszerzeniem w nazwie? :D
Mogą się różnić drobnymi, acz istotnymi szczegółami w kodzie.
Po prostu z rozszerzenia *.nc można wnioskować że plik został przygotowany na inną maszynę.

.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”