Projekty dla początkujących

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
ernestt916
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2013, 16:20
Lokalizacja: Chełm

Projekty dla początkujących

#1

Post napisał: ernestt916 » 14 cze 2013, 16:31

Witam wszystkich
Posiadam problem dopiero zaczynam przygodę z projektowania 2D oraz 3D

Jednak nie mam pojęcia od czego zacząć chodzi o projektowanie elementów takich jak frezarka jednak nie chce porywać się z motyką na słońce dlatego tez zadaję pytanie od czego mógłbym zacząć jakiś prosty projekt może ktoś ma ciekawe pomysły?


Z góry dziękuje :)



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 14 cze 2013, 16:41

Różne prostopadłościenne klocki, potem znowu uproszczony mebel (regał, szafka z drzwiami, taboret, krzesło) Następnie wprowadź meble z obłymi elementami...
Uzupełnij asortyment takich zabawek o jakich mowa w wątku https://www.cnc.info.pl/topics68/poszuk ... htm#346840 i obowiązkowo opublikuj. Na pewno ktoś z dziką radością wykorzysta. Będzie nauka i pożytek :)


Autor tematu
ernestt916
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2013, 16:20
Lokalizacja: Chełm

#3

Post napisał: ernestt916 » 15 cze 2013, 23:15

A może mógłbyś mi podać jakieś ogólne zasady których powinienem się trzymać jakich błędów unikać oraz jakieś rady dla żółtodzioba :)
mam zamiar pracować na ZW3D jeśli to może ci pomóc w podaniu kilku rad :)


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: diodas1 » 16 cze 2013, 00:43

Nie znam tego programu jeśli do mnie kierujesz to pytanie. Każdy program ma swoje zasady używania- interfejs użytkownika, ustawienia, funkcje, skróty klawiaturowe.... Korzystaj po prostu z manuala. Albo z różnych tutoriali filmowych http://www.youtube.com/results?search_q ... srsFhoHl-k Błędy są naturalną częścią nauki więc się nimi nie przejmuj tylko naprawiaj i wyciągaj wnioski na przyszłość. Jeżeli staniesz na rozdrożu i chcesz wypróbować kilka sposobów na wykonanie kolejnego kroku to zapisz dotychczasowy wynik pracy. Łatwiej będzie się cofnąć do punktu wyjścia. Ilość kroków wstecz komendą "cofnij" jest zwykle ograniczona. Im bogatszy program tym więcej zagwozdek po drodze. Na szczęście dopóki działasz tylko wirtualnie to widowiskowej katastrofy nie wywołasz. Najwyżej coś sknocisz i trzeba będzie tworzyć od nowa. Więcej ostrożności trzeba zachować kiedy na końcu włącza się obrabiarkę i zaczynają się sypać wióry


krzesło
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2013, 15:54
Lokalizacja: częstochowa

GIETARKA DO PROFILA 20 X 20

#5

Post napisał: krzesło » 17 lip 2013, 17:25

WITAM SZUKAM SPOSOBU NA GIĘCIE STELAŻA KRZESŁĄ Z PROFILA 20 X 20 PROSZĘ O POMOC JAK BY MOŻNA GIĄĆ NAJTAŃSZYM KOSZTEM PROSZĘ O PROPOZYCJĘ I POMYSŁY
Załączniki
krzesło bankieowe.jpg
krzesło bankieowe.jpg (4.32 KiB) Przejrzano 2481 razy
krzesło


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Projekty dla początkujących

#6

Post napisał: kubus838 » 17 lip 2013, 18:24

ernestt916 pisze:Witam wszystkich
Posiadam problem dopiero zaczynam przygodę z projektowania 2D oraz 3D

Jednak nie mam pojęcia od czego zacząć chodzi o projektowanie elementów takich jak frezarka jednak nie chce porywać się z motyką na słońce dlatego tez zadaję pytanie od czego mógłbym zacząć jakiś prosty projekt może ktoś ma ciekawe pomysły?


Z góry dziękuje :)
Witam
Na początku musisz nauczyć się korzystać z programów CAD i CAM. Program CAD już masz jeszcze musisz mieć dostęp do programu CAM. W programie CAD tworzysz komputerową wersje danej bryły 3d a w programie CAM towrzysz "drogę" narzędzia które będzie frezowało/toczyło daną firgure na obrabiarce czyli g-cod. Jeżeli masz już g-cody czyli ścieżkę narzędzia czyli plik "nc" lub "txt" to możesz już go zaimportować do programu sterującego obrabiarką. I to są właśnie ogólne zasady dla tych osób które zaczynają zabawe z cnc. Jeżeli chodzi o projekt mogę Ci podesłać jakiś prosty tylko musisz napisać jakiego rodzaju i jaki plik chcesz. Ale ja na Twoim miejscu na początku to bym się nauczył obsługiwać program CAD czyli w Twoim przypadku ZW3D a potem program CAM. Potem plik stworzony w CAM-ie zaimportował do programu sterujacego obrabiarką i zobaczył co z tego wyjdzie. Zaczynie nauki od gotowego projektu raczej dużo Cie nie nauczy ale jak chcesz to tak jak wyżej pisałem napisz jakiego rodzaju plik z projektem chcesz.

robert



Do kolegi "Krzesło"

Wiesz co, ja widziałem tego typu krzesła ale one wcale gięte nie były. Nie jestem stolarzem i nie mam nic wspólnego z produkcją mebli ale z tego co pamiętam to elementy składowe tych krzeseł było obrabiane na frezarkach cnc. Oczywiscie mogę sie mylić bo te elementy wydziałem podczas obróbki na frezarkach (chodzi mi o oparcia) a później już złożone w całość i polakierowane. Ale jak popatrzyłem na te krzesełka już gotowe(czytaj dla klienta) to zauważalne były "rysy" w miejscu łączeń na oparciach.

robert

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#7

Post napisał: adam Fx » 17 lip 2013, 18:39

WITAM SZUKAM SPOSOBU NA GIĘCIE STELAŻA KRZESŁĄ Z PROFILA 20 X 20 PROSZĘ O POMOC JAK BY MOŻNA GIĄĆ NAJTAŃSZYM KOSZTEM PROSZĘ O PROPOZYCJĘ I POMYSŁY
pisząc wielkimi literami krzyczysz na nas (tak już się przyjęło że to oznacz krzyk w społeczności internetowej) tak więc nie krzycz. Do profili to coś w ten deseń
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


krzesło
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2013, 15:54
Lokalizacja: częstochowa

#8

Post napisał: krzesło » 17 lip 2013, 21:08

To jest super rozwiązanie ale taka maszyna to koszt najmniej 50 tys zł a tu chodzi żeby coś wymyślić np do 10 tys zł jeśli macie pomysły to proszę o pisanie
krzesło


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#9

Post napisał: kubus838 » 17 lip 2013, 23:13

krzesło pisze:To jest super rozwiązanie ale taka maszyna to koszt najmniej 50 tys zł a tu chodzi żeby coś wymyślić np do 10 tys zł jeśli macie pomysły to proszę o pisanie

Jak zapodałeś temat o gięciu drewna to spytałem kolegi, ojca starego stolarza(nie płytowca a stolarza) przy dzisiejszym spożyciu(on nie pił) i wspomniał mi jak kiedyś stolarze gieli drewno metodą tzw "na mokro" a mechanizmy służące do wyginania robili sami i to nie z metalu a właśnie ze drewna dębowego. Może to Ci pomoże?

robert


krzesło
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2013, 15:54
Lokalizacja: częstochowa

projekty dla początkujących

#10

Post napisał: krzesło » 18 lip 2013, 14:55

tak można giąć drewno a to krzesło jest z metalu a dokładnie profil 20 x 20 i tak się nie da niestety pozdrawiam
krzesło

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”