Corel eksportuje rysunki do DXF-a, ale tylko w postaci krzywych Beziera, a więc nie są to łuki i proste, a (w dużym skrócie) matematyczny opis obiektów.
Oczywiście patrząc na te rysunki (w Corelu) widzimy przecież łuki, proste i inne krzywe, ale tak naprawdę nimi nie są, a tylko tak są wyświetlane.
Zdecydowana większość maszyn CNC (i oprogramowania do nich) pracuje na rysunkach złożonych z łuków i linii prostych.
Należałoby zatem przekonwertować taki rysunek (DXF z Corela) na format który nie opiera się na Bezierach, czyli np. /WMF, EPS i inne.
Można też zainteresować się programem/dodatkiem do Corela o nazwie "DXFTool For CorelDRAW ", albo po prostu narysować rysunek bezpośrednio w CAD-zie.
Można również (choć to nieco naokoło) posłużyć się programem "ArtCAM" w którym można narysować rysunek od podstaw i wyeksportować do DXF-a, albo (i tu najważniejsze) przekształcić dowolnego DXF-a nawet (a może przede wszystkim tworzonego z Bezierów) na rysunek złożony z linii i łuków i tak przekształcony wyeksportować do DXF-a.
Przykład:
Ładujemy do Artcama DXF-a utworzonego za pomocą Corela.
Zaznaczamy całość.
Wybieramy narzędzie "Dopasuj wektor do łuku"
Kilkakrotnie klikamy na przycisk "Dopasuj łuki" i ....... to wszystko.
teraz wystarczy wyeksportować to z powrotem do DXF-a, a ten DXF będzie się składał z łuków i prostych, czyli przyjmie go każde oprogramowanie.
Nie znam oprogramowania maszyn Kimli, ale możliwe również, że rysunki w DXF dla tego oprogramowania muszą być na warstwie o określonej nazwie. Co prawda nie sadzę żeby tak było, ale kto wie ?
Poniżej link do DTR-ki maszyn Kimli. Może tam znajdziesz jakąs informację na ten temat.
http://www.kimla.pl/DTR.htm