Sterowanie ogólnie

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

Sterowanie ogólnie

#1

Post napisał: lolo2 » 13 cze 2012, 19:08

Witam ponownie,

Ostatnio bawię się różnymi pierdułkami o których głośno na tym forum. min Mach, PLC, Silniki krokowe, serwomotory. itp.

Teraz mam problem w tym że "nie wiem czego nie wiem", a mianowicie.

Kupiłem sobie:
SSK-MB2, silniczek Macha zainstalowałem no i coś tam się kręci.

Czy jest możliwość w Machu lub jakiś plugin lub inne oprogramowanie żeby masz obsługiwał także PLC (wejścia wyjścia cyfrowe i analogowe?) rozumiem ze mam na tej płytce MB2 kilka sztuk I/) ale czy idzie dokupić jakieś rozszerzenie abym tych wejść/wyjść miał po 50szt?
Np jak chciałbym skonstruować frezarkę 3 osie na SSK-MB2 mam, a dodatkowo bym chciał sterować imadłami hydraulicznymi, czujka zamknięcia drzwi, czy tam jakieś inne pierdoły i potrzebowałbym do tego dodatkowe I/O, co wtedy? Jak tym wszystkim sterować?


Druga sprawa jak sterować tymi I/O razem z Machem (lub innym oprogramowaniem)? Jest jakaś możliwość pisania w języku drabinkowym? Lub pisanie jakiejś prostej logiki?

trzecia sprawa na forum polecacie płyty sterownicze do krokówek inne niż te SSK-MB2 koloru czerwonego i zielonego jaka jest różnica? Mają coś bardziej wypasionego?

4 sprawa czy jest jakaś główna płyta sterownicza lepsza od SSK-MB2 najlepiej sterowana przez coś nowszego niż LPT? np. USB lub kabel LAN-owski.

5 Sprawa jakie ciekawe moduły płyty są warte uwagi jakieś fajne opcje itp? Nie mam pojęcie skąd się nauczyć czegoś nowego, co jest na topie itp.

6 sprawa w temacie poniżej ktoś pisze o PoKeys56E
http://www.shop.kristech.eu/product_inf ... cts_id=304
Co to w ogóle jest? Ma 55 I/O ale jak potem to używać?

7 jest jakaś książka lub instrukcja obsługi o Mach3? Żeby nauczyć się tego programu, poznać jego możliwości? Warunek by było po Polsku

Proszę o wyczerpujące odpowiedzi xD



Tagi:

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”