Sterowanie BWO 900 - funkcja płynności ruchów?

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
postek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2011, 09:28
Lokalizacja: Warszawa

Sterowanie BWO 900 - funkcja płynności ruchów?

#1

Post napisał: postek » 23 maja 2012, 11:18

Może ktoś pracuje na centrum MAKA ze sterowaniem BWO 900 i ma instrukcję programowania w którym jest podany kod do włączenia płynnych ruchów?
Problem polega na tym że maszyna po wykonaniu każdego ruchu zatrzymuje się na ułamek sekundy. Nie przeszkadza to przy typowej pracy (okna drzwi) ale chcieliśmy wykonać coś bardziej skomplikowanego z programu z CAM, która ma dużo krótkich ruchów no i po każdym ruchu jest chwilowe zatrzymanie...
Wiem że np w Siemensie jest funkcja G która włącza płynność ruchów, więc może w BWO też jest coś takiego?



Tagi:


Zax
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:06
Lokalizacja: Głuszyca

#2

Post napisał: Zax » 19 cze 2012, 09:24

Witam, mam przyjemność pracować na Maka z BWO 900. O ile wiem to czegoś takiego jak G (funkcja płynności ruchów) w tym sterowaniu nie występuje ale jest coś takiego jak dynamic-definition 1-4 wartość (1 to najmniejsza płynność).
Zmiany możesz dokonać w >Parameters>axis parameters>dynamic- definition. Jeśli będziesz zmieniał np dla osi X,musisz również zmienić dla Y i Z na takie same wartości.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”