LaserCut 5.3 - CorelDRAW X4; MPC6515 - Windows 7 64-bit

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
szqudi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 17 kwie 2010, 13:58
Lokalizacja: Planeta Ziemia

LaserCut 5.3 - CorelDRAW X4; MPC6515 - Windows 7 64-bit

#1

Post napisał: szqudi » 25 sie 2011, 18:49

Witam, zakupiłem niedawno "chiński" laser 60 wat, do niego oczywiście dostarczony był lasercut 5.3 z kluczem na USB, wszystko ładnie pięknie, zainstalowałem program na moim laptopie i działa lecz nie mam sterownika do kontrolera MPC6515 w wersji dla windowsa 64 bit, tzn. program lasercut działa, ale nie można bezpośrednio nic wysłać przez USB, na 32 bitowym windowsie działa bez problemu, ale tak się składa że na komputerze którym pracuję mam zainstalowany windows 7 64 bit, i nie uśmiecha mi się kupować wersji 32 bit i przeinstalowywać wszystko, tym bardziej, że chodzi na nim grawerka mechaniczna, ploter i kilka drukarek, a lasera nie idzie zainstalować, wg. sprzedawcy nie ma sterowników na 64 bitowe windowsy, ale zacząłem szukać i znalazłem taki opis na stronie producenta kontrolera leetro - mpc6515:
Software Enviroment:
- Windows 2000/XP/VISTA/7, 32-bit (X86) and 64-bit (AMD 64) Windows
A więc z opisu wnioskuję że jest taki sterownik ale skąd go można dostać? W sumie napisał bym do producenta do Chin ale nie posługuje się biegle językiem angielskim ani chińskim...

Druga sprawa to instalacja wtyczki plug-in do CorelDRAW X4, jak próbuję zainstalować ją w lasercut 5.3 wyskakuje mi napis, że można ją zainstalować w wersji do X3... Na stronie producenta jak i w innych miejscach w internecie jest napisane, że działa pod X4... nawet są zdjęcia... czy są jakieś nowsze podwersje? i czy z moim kluczem będzie działać taka nowsza wersja? wg. sprzedawcy lasera oni mają taką wersję i nowszej nie mają, a na stronie producenta w dziale download jest instrukcja do lasercut 5.3 w której jest napisane że działa z corel x4, jest także sam program lasercut 5.3, ale po kliknięciu na link wyskakuje tylko adres email na jaki należy wysłać zapytanie... (jw. tzn. po angielsku nie napiszę)

Czy ktoś może mi powiedzieć czy są sterowniki do lasera pod windows 64-bit i nowszy program lasercut działający z corel X4 i czy jest do zdobycia w jakikolwiek sposób, czy mam się pogodzić z tym że nie będzie to działało.



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 26 sie 2011, 08:54

Nie wiem, skąd masz informacje, że są dostępne sterowniki do wersji Windows 7. Zajrzyj na stronę producenta tego systemu sterowania, firmy Leetro: http://www.leetro.com/english/Down/54.html Nie ma tam niestety nic nt. Windows 7.

Jeśli chodzi o instalację LaserCUT 5.3 w postaci wtyczki do Corela - serdecznie odradzam. Nie masz możliwości wejścia w zaawansowane opcje programu. Znacznie lepiej działa się osobną wersją. Poza tym, konieczność eksportu do EPS czy AI nie jest taka zła - niejednemu taka "kopia pracy" uratowała skórę :wink:
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
szqudi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 17 kwie 2010, 13:58
Lokalizacja: Planeta Ziemia

#3

Post napisał: szqudi » 26 sie 2011, 14:13

Informacje mam także ze strony producenta ale z katalogu produktów:
http://www.leetro.com/english/down/Prod ... ro2011.pdf
na stronie 5 jest informacja o MPC6515 i Software Enviroment...

Wiem że nie ma we wtyczce do corela wielu funkcji ale czasami potrzebuję coś bardzo prostego wygrawerować i wyciąć a do tego nie musiał bym eksportować do AI importować, ustawiać itd. tylko z corela prawie automatycznie wysyłałbym do lasera... także czuję mocny niedosyt ponieważ mam program który niby tak potrafi ale jednak nie potrafi...

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: Piotr Rakowski » 26 sie 2011, 14:23

Zorientuję się, czy moi Chińczycy mają coś nowego...
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
szqudi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 17 kwie 2010, 13:58
Lokalizacja: Planeta Ziemia

#5

Post napisał: szqudi » 26 sie 2011, 16:39

Będę bardzo wdzięczny.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post napisał: Piotr Rakowski » 04 wrz 2011, 07:58

Moja Chinka odpisała, że jedynie najnowsza wersja sterowania do laserów (chyba 6575) ma napisany driver do Windows 7. Co gorsza nie wiadomo, czy do wersji 64-bit także. Tak czy owak łatwiej będzie kupić używany sprzęt, np. "polieasingowego" Della za 300 zł, niż bawić się w przeróbki (zmianę systemu) obecnego sprzętu.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
szqudi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 17 kwie 2010, 13:58
Lokalizacja: Planeta Ziemia

#7

Post napisał: szqudi » 05 wrz 2011, 21:51

Dla uzupełnienia:
gdzieś na angielskim forum wyczytałem że ktoś do Leetro napisał zapytanie w sprawie sterownika do MPC6515 dla widnows 7 64 bit i uzyskał odpowiedź 28 sierpnia br., że taki jest w przygotowaniu, także tylko czekać i modlić się żeby go później udostępnili posiadaczom licencji.
U mnie już działa windows 7 32 bit, poinstalowałem wszystko i wreszcie mogę zająć się pracą na laserze, dla mnie nie ma opcji drugiego komputera do wysyłania plików do lasera, bo równie dobrze mógłbym pozostać przy tym co teraz tzn. export na pendrive i kopiowanie do lasera.... jeśli wysyłam mnustwo małych plików, jak dla mnie to zajmuje dużo za dużo czasu...

Co do wtyczki do Corela X4 to poradziłem sobie, także przez anglojęzyczne strony, znalazłem bowiem na stronie rabbitlaserusa gdzieś pośród instrukcji była jakaś wersja lasercut z możliwością instalacji jako plug in do corela x4, i do końca jeszcze nie wiem jak to poinstalowałem ale działa i jest to wersja 5.3, także teraz dopiero będę mógł przyśpieszyć pracę i wysyłać proste rzeczy z bezpośrednio z corela, już wtyczkę trochę pomęczyłem, wszystko działa i jestem zadowolony.
PS. nawet nie tylko takie bardzo proste rzeczy idzie wysyłać, jak się dobrze projekt zrobi to jak dla mnie idzie 100x szybciej niż przez lasercut, a to dlatego że na corelu pracuję od XX lat i jest dla mnie szybciej zrobić coś w corelu niż w laser cut....

W każdym razie bardzo dziękuję za zainteresowanie i próbę pomocy ;)


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 893
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#8

Post napisał: bh91 » 28 lip 2013, 04:41

Odgrzebię trochę temat - wczoraj instalowałem lasercuta 5.3PL na windowsa 7 - Sterowanie MCP6515.

Po ściągnięciu sterownika do dongla 2.51.1.1 ze strony producenta:
http://www.senselock.com/en/downloads/e ... 1-elite-el

Po tej operacji program się uruchomił i gada z maszyną.
Jest robota - jest pinonc :wink:


Debil
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2013, 16:32
Lokalizacja: domu

#9

Post napisał: Debil » 12 gru 2013, 16:44

Jest Bardzo prosty sposób zainstalowania Corel Draw x4 na platformie win8 :)
1 instalujemy Corela na win xp
2 kopiujemy zawartość katalogu C:\Program Files\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X4
na nośnik (pen-drive, dvd)
3 następnie wklejamy zawartość katalogu CorelDRAW Graphics Suite X4
na komputer z systemem win8 do C:\Program Files (x86)\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X4
4 po przekopiowaniu uruchamiamy instalatora CorelDraw x4 czekamy aż pojawi się błąd instalacji Uruchamiamy wówczas menadżera zadań i zabijamy proces instalacji
5 I od tego momentu radocha Corel X4 działa
Debil :)


zoltar group
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2016, 09:14
Lokalizacja: Kraków

laser cut 5.3 podłączenie zasilacza silników bramy

#10

Post napisał: zoltar group » 05 maja 2016, 09:25

Dzień dobry,
jestem nowy.
Potrzebuję pomocy z podłączeniem zasilacza silników bramy w laserze laser cut 5.3. Odebrałem zasilacz z naprawy, ale posiałem gdzieś zdjęcie z podłączeniem przewodów do zasilacza z lasera.
Czy może ktoś pomóc?
[email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”