Programowanie NCT

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
Marian605
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 07 paź 2007, 21:36
Lokalizacja: śląskie

Programowanie NCT

#1

Post napisał: Marian605 » 27 lip 2011, 09:34

Witam,
Poszukuję przykladowych programów, opisów dotyczących programowania na sterowniku NCT ogólnie w wersji na frezarkę (ja mam 115, ale nie ma to większego znaczenia).
Intersuje mnie jak pisać program dla:
1) grupy otworów (od nawiercania, wiercenia, fazowania do rozwiercania, gwintowania)
2) cykle frezowania konturów z zapetleniem (G91 Z-2) i powtórzenie tego x razy na głebokość
3) cykle frezowania kieszeni, wysp, otworów m.in. po spirali.

Może ktoś ma coś takiego w postaci przykładowych programów czy opisów.

Pozdrawiam



Tagi:


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#2

Post napisał: wieslawbarek » 28 lip 2011, 20:48

Niestety ja mam tylko tokarkę ze sterowaniem NCT 101 i instrukcję programowania po polsku ale na ich stronie internetowej znajdziesz to czego szukasz (nie wiem jaki typ sterowania ty masz ) na pewno jest po węgiersku :mrgreen: :mrgreen: no i jeszcze po angielsku niemiecku i rosyjsku ,pewnie żaden problem :wink:


Autor tematu
Marian605
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 07 paź 2007, 21:36
Lokalizacja: śląskie

#3

Post napisał: Marian605 » 28 lip 2011, 21:53

OK. Dziękuję kolego.
Z tym że ja również mam instrukcję po polsku, ale nie wszystko działa tak jak trzeba albo co jest bardziej prawdopodobne że coś źle robię. Cały czas miałem do czynienia z Ultimaxem II i niejako już wypadłem z programowania w ISO. Dlatego też właśnie szukam czegoś na wzór i wszelkich porad w tym temacie.
Jeśli chodzi o sterowanie to mam NCT 115 (od tygodnia) natomiast instrukcję progarmowania do NCT 100 chociaż wydaje mi się że to nwszystko jedno.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”