Automatyzacja, import danych z zewnątrz

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
Malobert
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:47
Lokalizacja: Polska

Automatyzacja, import danych z zewnątrz

#1

Post napisał: Malobert » 27 wrz 2010, 13:04

Witam,
Podstawowe dane o mnie:
1. Branża drzewna.
2. Jestem laikiem jeśli chodzi o urządzenia CNC.
Jeśli chodzi o pracę maszyny CNC to wyobrażam sobie ją tak, że steruje nią specjalny program-system dołączony do maszyny. Do systemu tego operator wpisuje wszystkie dane dotyczące obróbki elementów tworząc program obróbki elementu. Gdy operator otrzymuje zlecenie to uruchamia wtedy ten program obróbki i maszyna realizuje np. ciecie.

PYTANIE:
Czy istnieje możliwość takiej automatyzacji, aby do systemu CNC zaimportować dane z zewnątrz ?
Dane, które posiadam, to lista elementów do wykonania, ich indeksy, ilości sztuk, podstawowe wymiary, a nawet nazwę programu na maszynie CNC.


pozdrawiam

Tagi:


smutny
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:42
Lokalizacja: żabia Wola

#2

Post napisał: smutny » 07 lis 2010, 18:09

No właśnie. Czy mając odrabiarke CNC mogę gdzieś zakupić gotowy program do zrobienia np. jakiejś płaskorzeźby czy napisu? Czy są firmy robiące takie programy?
Ile to może kosztować?
Np. Mam model płaskorzeźby, czy jest ktoś kto mi to jakoś zeskanuje, obrobi żebym mógł potem wgrać to w maszynę, włożyć narzędzie, materiał i zrobić np. kilka, kilkadziesiąt szt.
A co potem z modyfikacją?
Czy są może w necie strony z takimi gotowcami o kupienia? Pod jakim hasłem tego szukać?
Proszę o info lub kubeł zimnej wody...
Bogdan.


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#3

Post napisał: dziabi3 » 01 wrz 2012, 01:48

smutny pisze:No właśnie. Czy mając odrabiarke CNC mogę gdzieś zakupić gotowy program do zrobienia np. jakiejś płaskorzeźby czy napisu? Czy są firmy robiące takie programy?
chyba niema ale zawsze jakiś student to ci zrobi
Ile to może kosztować?
taniej niż 100zł za godzinę nie
smutny pisze:Np. Mam model płaskorzeźby, czy jest ktoś kto mi to jakoś zeskanuje, obrobi żebym mógł potem wgrać to w maszynę, włożyć narzędzie, materiał i zrobić np. kilka, kilkadziesiąt szt.
może znajdziesz a raczej na pewno ale koszt cie odstraszy , chyba że ktoś ci to zrobi indywidualnie
smutny pisze:A co potem z modyfikacją?
no co znowu wydatek
smutny pisze:Czy są może w necie strony z takimi gotowcami o kupienia? Pod jakim hasłem tego szukać?
nie spotkałem sie ale parę przykładów może znajdziesz
smutny pisze: kubeł zimnej wody...
a tak poważnie zainwestuj w jakiś program typu artcam , zadzwoń do producenta oprogramowania np alibre oni ci doradzą

kupisz go za ok 5000netto i na tm programie będziesz tworzył projekty i generował programy <g cody na maszynę>

a wtedy będziesz robił zmiany korekty itp


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 20 wrz 2012, 14:22

Tak teroetycznie istnieja taka mozliwość czyli posiadasz cnc wraz z oprogramowaniem do obsługi maszyny. Kupujesz gotowy projekt zrobiony przez kogoś wprowadzasz do programu obsługujacego cnc i robisz jakiś element. Tylko jedna rzecz ten który będzie Ci robił plik bądź pliki z projektem musi wiedzieć na jaki postprocesor ma zrobić te pliki i jakie masz narzędzia. A ewentualnie tak jak Ci kolega doradził kupujesz program do tworzenia elementu bądź płaskorzeźby, później program do wytworzenia ścieżki narzędzia i czywiście musisz mieć jakis program do obsługi maszyny czyli razem trzy. Czy sie zmieścisz w 5000 tys netto - oczywiście bez maszyny cnc, raczej nie. Z tego co sie orientuje to bedzie dobrze jak się zmieścisz w 20 tysiacach złotych. Jeżeli masz zbyt na swoje produkty to tak opłaca się. Jeżeli nie jesteś pewien tego co ma być to chyba lepiej zapłacić komus żeby Ci to zrobił, bo wtedy płacisz za jedna rzecz i wrzucasz do swojej maszyny robisz i sprzedajesz. Oczywiście projekt za który zapłaciłeś zostaje dla Ciebie i możesz go wkorzystać ile razy Ci się podaba. Jeżeli przez miesiąc nie masz klienta to nie zlecasz roboty i nie musisz za nią płacić. Czyli masz wybór.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”