Szukam oprogramowania

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#21

Post napisał: oprawcafotografii » 30 sty 2010, 08:59

Piotr Rakowski pisze: A kol. Centro ma dalej problem...

Zdecydowanie niekoniecznie :)

J.



Tagi:


Autor tematu
centro
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2010, 21:15
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#22

Post napisał: centro » 30 sty 2010, 14:17

Wiam ponownie. Widzę, że mój post nieźle namieszał. Krótko z punktu widzenia praw rynku. Po pierwsze Pan Piotr napisał program i ma prawo robić z nim co chce, czy nam się to podoba czy nie. Po drugie firma która sprzedaje więcej niż jedną maszynę w miesiącu będzie szukała i znajdzie dostawcę softu sprzedającego swoje produkty uzależniajac kwotę np. od ilości kupionych licencji. W USA oprogramowanie PC based z THC pod plazmę kosztuje normalnie 1200USD, ale przy zakupie w roku min 50 lic. już 200USD. Czy producent maszyn będzie chciał sprzedawać więcej i tym samym kupować soft taniej? Czy sprzedawać więcej i więcej oddawać firmie tzw. zaprzyjaźnionej? Odpowiedź jest prosta taki model sprzedaży nie funkcjonuje ...no przepraszam, spotkałem się z takim modelem na Ukrainie. Po trzecie powiedzmy , że produkuję wypalarkę bramową 1000x1000mm w cenie 8000zł reszta to opcje dodatkowe stół z filtracją, thc itp. Co wtedy? Dostawca softu musiał by sprzedać oprogramowanie w kwocie 800zł. Moja firma importuje systemy automatyki związane ze spawalnictwem i wiem z doświadczenia, że wszelkie zaporowe warunki stawiane przed klientem powodują pojawienie się nowych graczy na rynku. Ktoś traci, a klient zyskuje. Zatem czy lepiej jest podejść rozsądnie i zarabiać? Czy lepiej nie zarabiać, ewentualnie tracić?

ps.
Odnośnie firmy proma
Jeszcze nie są gotowi ze sterownikiem, ale bardzo miła i konstruktywna rozmowa. Duży plus, brak wykładu jacy to oni są najlepsi lecz merytoryczny konkret.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#23

Post napisał: oprawcafotografii » 30 sty 2010, 15:26

Wiam ponownie. Widzę, że mój post nieźle namieszał. Krótko z punktu widzenia praw rynku. Po pierwsze Pan Piotr napisał program i ma prawo robić z nim co chce, czy nam się to podoba czy nie.
I nikt nie twierdzi inaczej. Wolny rynek.
Po drugie firma która sprzedaje więcej niż jedną maszynę w miesiącu będzie szukała i znajdzie dostawcę softu sprzedającego swoje produkty uzależniajac kwotę np. od ilości kupionych licencji. W USA oprogramowanie PC based z THC pod plazmę kosztuje normalnie 1200USD, ale przy zakupie w roku min 50 lic. już 200USD.
Nie moze byc! Nalezaloby sadzic ze dostaja % od ceny maszyny ;-)
...
Moja firma importuje systemy automatyki związane ze spawalnictwem
i wiem z doświadczenia, że wszelkie zaporowe warunki stawiane przed
klientem powodują pojawienie się nowych graczy na rynku. Ktoś traci,
a klient zyskuje. Zatem czy lepiej jest podejść rozsądnie i zarabiać?
Czy lepiej nie zarabiać, ewentualnie tracić?

ps.
Odnośnie firmy proma
Jeszcze nie są gotowi ze sterownikiem, ale bardzo miła i konstruktywna rozmowa. Duży plus, brak wykładu jacy to oni są najlepsi lecz merytoryczny konkret.
I tym optymistycznym akcentem :)

J.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”