Strona 1 z 1

Emulator tasmy perforowanej

: 22 mar 2009, 23:56
autor: guciek91
Witam
Czy ktoś posiada jakies schematy lub inne pomoce w celu zbudowania emulatora tasmy perforowanej na naped FDD?

: 23 mar 2009, 09:21
autor: pop9
A do jakiej maszyn potrzebujesz?? Może zamiast emulatora można zrobić komunikację po RS

: 23 mar 2009, 12:52
autor: Inf-el
A czytnik i przykładową taśmę masz ?
Napisz więcej o maszynie.

: 23 mar 2009, 16:21
autor: jasiu...
http://ave.pl/produkty/inne_ct3.html

Korzystałem w TZC - nie mam żadnych zastrzeżeń. Cena również przystępna, niczego lepszego chyba nie da się wymyślić.

: 23 mar 2009, 17:32
autor: guciek91
Maszyna to bridgebort series z sterowanie textrona, czytnik tasmy perforowanej jest w niej chce go zastapic stacja dyskietek lub nawet zwyklym starszym kompem.

: 23 mar 2009, 17:47
autor: jasiu...
Przypuszczam, że układ AVE doskonale się do tego nada. Jest zdecydowanie lepszy od stacji dyskietek, bo gdzie ty teraz kupisz stację i dyskietki. To już umarło.

Lepiej zainwestować w najtańszy laptop (taki stary za niecałe 100 zł z allegro) i tą płytkę. Płytkę musisz zasilić (chyba 5 Volt, ale to w ostateczności da się przez byle jaki zasilacz z sklepu "wszystko za 4 zł"). Wygląda to tak: z jednej strony masz gniazdo, które łączysz z komputerem (port COM, w każdym PC-cie jest!), a z drugiej strony masz wtyczkę taką, jaka wychodzi z czytnika taśmy. Byle jakim terminalem wgrywasz program, idziesz do maszyny i z drugiej strony wgrywasz (tak samo jakby to czytnik działał) do obrabiarki. Możesz obudować płytkę w jakieś pudełko, możesz wbudować w maszynę, ale wtedy będziesz musiał z komputerkiem do maszyny latać.

Płytka którą miałem działała z tokarkami TZC, ze starym NUMS-em. Przypuszczam, że z Bridgeportem też da się ją ożenić (może nieco inny soft, czy wtyczka). Napisz do nich maila, to ci wyjaśnią.

Oni mają też w ofercie taki magazyn - nadajnik programów, do tej płytki http://ave.pl/produkty/inne_np3.html - też go znam, ale nie polecam. Niby w porządku, ale i tak musisz ładować w skrzyneczkę programy z PC-ta. Poza tym edycja (zobacz jaka klawiatura i wyświetlacz) jest niewygodna. Taniutki laptop (nawet 486, czy stare pentium) sprawdza się lepiej, a jest zdecydowanie tańsze.

: 23 mar 2009, 18:17
autor: guciek91
Moze byc płytka i do tego komputer, tylko ile moze to kosztowac? Sama plytka tenb adapter?

: 23 mar 2009, 20:00
autor: jasiu...
Ja nie wiem ile teraz ta płytka kosztuje, ale są to kwoty naprawdę do zaakceptowania. Ja kilka lat temu płaciłem około 100 zł. Napisz do nich dowiesz się wszystkiego.