problem w mach,step2cnc,turbo cnc,*

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
ksys
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 46
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

problem w mach,step2cnc,turbo cnc,*

#1

Post napisał: ksys » 14 sty 2009, 14:41

witam,problem opisany w wątku https://www.cnc.info.pl/topics12/proble ... 658,20.htm
dotyczył najpierw ruszenia z maszyną,
teraz mam problem żeby ją ustwić jak powinno być.
w programie mach 3 demo sterowanie przy pomocy joga konczy mi się na tym że porusza się oś Y płynnie a ruszenie osi X i Z powoduje obniżenie osi Z.
w programie step2cnc demo chodzą ładnie osi X i Z natomiast nie bardzo działa oś Y,w sumie to wogóle nie działa słychać jakby silnik chciał się ruszyć ale nie rusza się prawie wogóle.w programie * po ustwieniach ja w pliku zip w wątku wyżej wymienionym sterowanie odbywa we wszystkich 3 osiach jesdnak tak jak widać na filmiku umieszczonym w tym pliku zip.w turbo cnc też miałem problemy żeby wszystko chodziło jak powinno.
w czym może być problem bo już mi ręce opadają.
pozdrawiam



Tagi:


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#2

Post napisał: Leoo » 14 sty 2009, 15:02

ksys pisze:w programie mach 3 demo sterowanie przy pomocy joga konczy mi się na tym że porusza się oś Y płynnie a ruszenie osi X i Z powoduje obniżenie osi Z.
Błąd w konfiguracji, zamiana sygnałów STEP i DIR.
ksys pisze:w programie step2cnc demo chodzą ładnie osi X i Z natomiast nie bardzo działa oś Y,w sumie to wogóle nie działa słychać jakby silnik chciał się ruszyć ale nie rusza się prawie wogóle
Zbyt duża prędkość (przyśpieszenie) w ustawieniach silnika.


Autor tematu
ksys
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 46
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#3

Post napisał: ksys » 14 sty 2009, 17:03

zmiana w machu nie daje rezultatów,zmieniałem kieyś nawet zamiast osi y osi z i x ale bez znaczenia to było.spróbuje w step2cnc zmienic i przesłać najwyżej screeny może ktoś dojrzy błąd tam gdzie ja nie widze.pozdrawiam


Mariusz.H
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2005, 21:40
Lokalizacja: Torun

#4

Post napisał: Mariusz.H » 14 sty 2009, 22:06

A na jakim kompie były instalowane dosowe programy.
Może na laptopie ?
Sterowanie z dosa nie niczym zakłócane , silniki powinny pracować "jak w zegarku"

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#5

Post napisał: k-m-r1 » 15 sty 2009, 07:01

a ja radze pousuwac wszystkie inne progray do sterowania i zainstalowac macha 3 i dobrze go skonfigurowac a będzie ładnie chodziła maszynka :p


Autor tematu
ksys
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 46
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#6

Post napisał: ksys » 15 sty 2009, 09:05

pod dosem myślę ze da rade to ustawić.skonfigurowałem wczoraj step2cnc i chodzi maszynka. jednak dalej nie wiem gdzie w p[rogramie step2cnc jest opcja zmiany przyspieszenia silnika. mam natomiast inny problem który jest bardzo denerwujący. po konwersji z pliku PLT program po prostu nie robi nic.daje start a on po prostu sobie nie działa.po ingerencji w g-kod i zmianie 3linijki aby wyrzucić polecenie przesuwu w osi Z często rusza.choć i to nie zawsze. ale to napisze jescze w wątku https://www.cnc.info.pl/topics81/step2c ... t11057.htm gdzie widze ze nie tylko ja mam takie problemy.

macha nie potrafie skonfigurować.no wogóle nie chce sie dać działać:)
po konfiguracji portów nawet bez krańcówek bez niczego praktycznie (same silniki)chodzi oś Y a oś X i Z nie.oś Z wogóle nie odpowiada,a w osi X porusza sie właśnie oś Z.

komputer to IBM netvista 6798-16g(P IV1.6, 256ram,ati rage pro ultra 32MB, hmm baracuda 30GB)

nie mogę znaleźć jak skonfigurować macha,może ktoś pomoże dla czego właśnie tak się dzieje?póki co próbuje uruchomić żeby wogóle działała maszynka więc wybór oprogramowania bedzie dopiero jak sprawdze zalety tych które beda działać:)póki co opieram się o wersje demo.

pozdrawiam

[ Dodano: 2009-01-16, 15:01 ]
skonfigurowane w machu.dziekuje wszystkim za pomoc

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”