Fast Cam z nestingiem

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#11

Post napisał: pop9 » 16 sty 2009, 23:16

SIGMANEST - program dla ludzi którzy lubią dużo klikać i maja dużo pieniędzy do wydania!!



Tagi:


aspem
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 153
Rejestracja: 12 sie 2008, 16:04
Lokalizacja: Dragon city

#12

Post napisał: aspem » 17 sty 2009, 14:00

Witam,

Kolego pop9 a na czym opierasz swoje zdanie, że to program w którym trzeba dużo klikać ??
Jeżeli masz doświadczenie w Sigmie to napisz dokładnie o co chodzi - przecież w każdym programie coś tam klikasz coś wpisujesz, coś tam wybierasz - czekam na jakiś przykład :).
Jeżeli coś już zarzucasz to daj przykład, konkret - przecież na forum o coś takiego chodzi - o wymianę doświadczeń.

Jeżeli chodzi o cenę to masz rację - program swoje kosztuje tak samo jak Lantek czy też jeszcze 2-3 inne ale to tak jest z tym softem. Posłużę się przykładem samochodów: wozić towar może nawet i w maluszku ale czasem potrzebujesz Transita i tak samo jest z programami. Sorki ale ja mam awersję na coś takiego jak ktoś tylko się posługuje się hasłem, że "maja dużo pieniędzy do wydania" - to tak jakbyś określał tych, którzy kupili Lanteka, Sigmę czy też podobne - po prostu jeleniami -bo wywalili kasę w błoto - ja przynajmniej tak to odbieram.

Każdy program ma swoje wartościowe cechy i pewną funkcjonalność za którą idzie cena i teraz firma sprawdzając taki program wie co jej trzeba i na co może sobie pozwolić np. powiedź mi jak wygląda rozkład z automatu na Wrykrysie - chodzi mi tu o dużą ilość detali do rozłożenia - czy program się w tym sprawdza - czy też trzeba ręcznie zasuwać??

Każdy program ma swoich odbiorców: firma stwierdza jaka funkcjonalność jest dla niej wystarczająca i jaki ma budżet na inwestycję w sprzęt, program i tyle.

Tak jak napisałem w poprzedniej wypowiedzi - trzeba zaprosić sprzedawców takich systemów - przynajmniej kilku i sprawdzić w boju jak to wygląda - zdrowo ich "przetrzepać" i wtedy wybrać ten najlepiej dopasowany do firmy i jej zadań.

Pozdrowienia dla wszystkich,
Aspem


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#13

Post napisał: pop9 » 17 sty 2009, 21:39

Wiedziałem że kolega Aspem się zbulwersuje.

Doświadczenie w tego rodzaju oprogramowaniu mam nie małe i w niejednym programie już pracowałem, Sigme też w akcji widziałem zanim było w Polsce przedstawicielstwo, a u polskiego dystrybutora też i nawet z nimi dyskutowałem o cudownym produkcie do "wszytkiego" z ok 8tys.EUR.

Pytanie mam jedno czy Ty będąc właścicielem firmy kopiłbyś Sigmę z 8 czy Wrykrysa za niecałe 2??

A uwierz mi efekt w postaci kodu nc jest ten sam, z tym ze we wrykrysie mniejszym nakładem kosztów - 2 tys eur i pracy programisty!!! a dodatkowo 1 klucz może obsługiwać cały zakład łącznie z instalacją na maszynie!!! Tego w Sigmie na pewno nie ma!!


aspem
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 153
Rejestracja: 12 sie 2008, 16:04
Lokalizacja: Dragon city

#14

Post napisał: aspem » 17 sty 2009, 23:42

Witam,

Czyli generalnie zależało Ci jedynie na prowokacji ??
Szkoda liczyłem na rozsądną wymianę poglądów.

Jeżeli chodzi o klucz to jeszcze teraz nie wiem - ale w poniedziałek zadzwonię do gości to Ci odpiszę jak to wygląda - w sumie racja warto to wiedzieć.

Jeżeli jednak chodzi o mniejszy nakład kosztów to się z tobą do końca nie zgadzam - oczywiście w pierwszej fazie inwestycji rachunek się zgadza - zawsze 2 < 8 i racja - tylko jak na każdą inwestycję trzeba spojrzeć w pewnej perspektywie czasu np 6, 12 miesięcy i jak to wtedy wygląda ?? Może tak, że osoba pracująca na Wrykrysie spędza 70% czasu na przygotowaniu kodu a gość na "Sigmopodobnych" 20% i jak teraz wyglądają koszty ?? Czy przypadkiem ta zależność nie zaczyna robić się odwrotna ?

Oczywiście - wszystko zależy kto co robi i w jakiej ilości, jakie i ile ma maszyn i etc. - i to brałbym pod uwagę będą szefem przy zakupie takiego softu (ale mi to nie grozi :) ).

Acha, a i tak nie odpowiedziałeś na moje pytanie o rozkład automatyczny w Wrykrysie :) - czekam na twoją opinię.

PS. Na pewno nie neguję twojego doświadczenia w pracy z maszynami i softem :).

Pozdrawiam,
Aspem


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#15

Post napisał: pop9 » 18 sty 2009, 11:58

1. Nie chodziło mi o prowokację, tylko znam się trochę na ludziach :).

2. Tylko Wrykrys udostępnia takie mechanizmy aby wystarczał jeden klucz dla całego zakładu - proste rozwiązanie ale trzeba wiedzieć jak z niego skorzystać, w Sigmie tego nie ma!!!

3. Koszty: - 2<8 - na korzyść Wrykrysa
- gość pracujący w Sigmnie spędza wiecej czasu niż ten we Wrykrysie - ok
50% - wiem co piszę bo znam oba programy - mój pogląd podzieli tez kolega Chrisz1976, który miał kolesi z Sigmy u siebie w zakładzie i ich przetestował - poszukaj jego wątku - i tu znowu na korzyść Wrykrysa,

4. Ilość nie ma znaczenia - wszystko zależy jak programista podchodzi do tematu!!! - nawet tysiące sztuk można zmieścić na 5 rozkładach które trzeba wykonać xrazy - i tu się ujawnia wielkość programisty - a to tak naprawdę świadczy o jego klasie. Do tego dochodzi optym. procesu z który ludzie mają problemy - nawet z Sigmy(oni szczególnie bo tylko sprzedają soft, a nie znają technologii) - w Wrykrysie jest potężne wsparcie dla technologii i techniki cięcia - pozwalając na znaczne oszczędności. (z Sigmy nawet pewnie o tym nie mówili !! skoro już tak zachwalasz Sigmę) I znowu muszę postawić + Wrykrysowi.

5. Jest całkiem przyzwoity, ale nic nie zastąpi ludzkiego mózgu - chyba że firmie nie zależy na oszczędnościach.

6. Czekam na twoje opinie o softach na których pracowałeś - a nie tylko widziałeś na prezentacji - Panowie z Sigmy potrafią wszystko pokazać tak jak sobie klient życzy nawet dopisać funkcję żeby sprzedać soft - mankamenty wychodzą dopiero po ok 2latch pracy z softem.

7. Poczytaj wątek https://www.cnc.info.pl/topics57/najlep ... vt7377.htm


PZDR


aspem
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 153
Rejestracja: 12 sie 2008, 16:04
Lokalizacja: Dragon city

#16

Post napisał: aspem » 18 sty 2009, 13:04

1. Ok - nie ma sprawy.

2. Chodzi oto, że jest jeden klucz sprzętowy np. na USB a soft jest zainstalowany na np. 20 stanowiskach, a ty tylko chodzisz z kluczem i pracujesz tam gdzie chcesz, czy tak ??

5. Jak najbardziej się z tobą zgadzam - nic nie zastąpi wiedzy i doświadczenia programisty.

7. Przeczytałem i mam pytanie, Czy chrisz1796 kupił Wrykrysa ?? Jeżeli nie - to dlaczego ?? Poczytałem jego posty i wydaje mi się, że facet zna się na tych sprawach.

Na pewno nie mam takiego doświadczenia jak ty jeżeli chodzi o pracę z maszynami i technologię - ja dopiero raczkuję w tym kierunki i znam swoje miejsce w szeregu - jedynie mi ciężko zrozumieć - że dla ciebie Wrykrys to rozwiązanie na każde zło :) i tyle - że np. nie bierzesz pod uwagę to, że mogą istnieć inne programy jednak lepsze od Wrykrysa.

Pozdrawiam w niedzielne popołudnie,
Miłego dnia.
Aspem


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#17

Post napisał: pop9 » 18 sty 2009, 19:33

Przypominam wynik spotkania 3:0 dla Wrykrysa.

1. Punkt dla mnie!!

2. Nie chodzi o fizyczne przepinanie klucza, ani nie jest to licencja pływająca. Klucz jest przez cały czas wpięty w jeden PC. 4:0 dla Wrykrysa (Sigma tego nigdy nie będzie mieć - no prawie nigdy).

3. Chyba świadomie pominąłeś bo znowu Sigma wypada blado!!

4. Chyba świadomie pominąłeś bo twoja wiedza na temat procesów technologicznych cięcia i technik wypada blado!! zastanawiam się co tak właściwe robisz!!! może tylko reklamujesz soft, który widziałeś na prezentacji i nic poza tym.

5. Punkt dla mnie!!

6. Więc chyba nie masz bladego pojęcia o softach i programowaniu wycinarek CNC.

7. Właśnie ściągną demo i chce potestować, zapytaj go raczej dlaczego nie kupił Sigmy - jak Ty tego nie zrobisz to ja to zrobię.

Póki co nie spotkałem oprogramowania o tak rozwiniętym module technologicznym i tyloma udogodnieniami w tak niskiej cenie (stosunek ceny do możliwości - to najlepszy miernik przy zakupie softu. Wrykrys podobnie Sigma jest rozwianiem uniwersalnym więc nie spodziewajmy się zbyt wiele po tego rodzaju sofcie ale dlaczego mamy placy 8 klocków a nie 2??

Swoją drogą zalecam ściągnąć sobie Wrykrysa i poklikać oraz filmik. Zobaczysz o czym rozmawiamy!


PZDR

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 810
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#18

Post napisał: robal43 » 19 sty 2009, 10:31

pop9, a czemu niewspomniałes o lanteku ??/ poddobny do wykrysa .. jak dla mnie lepszy .. ale to na naszą produkcje odpowiedni programik
:lol: :lol: :lol: :lol: co tam u ciebie słychować ?/

[ Dodano: 2009-01-19, 10:34 ]
widze ze tylko ja na tym forum pisze cokolwiek o lantek
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


aspem
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 153
Rejestracja: 12 sie 2008, 16:04
Lokalizacja: Dragon city

#19

Post napisał: aspem » 19 sty 2009, 13:14

Witam,

Oj kolego robal43 - niepotrzebnie wychylałeś się z tym Lantekiem - zaraz i ty zostaniesz odpowiednio zopiniowany przez pop9 - w sumie czekam teraz na wynik meczu Wrykrys - Lantek :).

Do pop9,

Słuchaj po pierwsze daruj sobie takie prywatne wycieczki w stosunku do mojej osoby - to nie jest temat tego posta i chyba nie najlepiej również świadczy o twojej osobie - jak Ci zaczyna braknąć argumentów merytorycznych to zaczynasz atakować daną osobę - nie znamy się - a więc co ty możesz wiedzieć o mnie i mojej pracy - o mojej wiedzy z zakresu procesów, technologii - przecież to nie było tematem tego posta.

Dodatkowo rozgrywasz jakiś dziwny mecz - spoko graj sobie ale nie robisz to nie z właściwą osobą - ja na Sigmie nie pracuje więc nie znam tego programu tak dokładnie aby w sposób obiektywny ocenić co jest w którym lepsze. J

A nie sądzę również, że ty też podając swoje przykłady robisz obiektywną analizę obu programów - może się mylę ale powiedź nam ile czau pracujesz na Wrykrysie a ile pracowałeś/pracujesz na SigmaNest - tylko nie powołuj się na to, że całą wiedzę o tym programie masz po rozmowie i prezentacji - proszę o konkret.

Pozdrawiam
Aspem


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#20

Post napisał: pop9 » 19 sty 2009, 18:48

Nie atakuję twojej osoby tylko odnoszę się do twoich kompetencji w rozważanym temacie!!

Czekam na odpowiedź na postawione pytania. Są istotne bo dużo wnoszą do tematu softu a nie jest to wątek o dywagacjach i moralitetach.

Na temat Lantek-a się nie wypowiem bo widziałem go tylko raz przelotnie w akcji. Ale aspem jak masz życzenie to i ten soft wezmę na tapetę!!! Daj mi czas i kasę za zrobienie ekspertyzy, choć będzie subiektywna to wielu ludzi na niej skorzysta i będzie miało pożytek.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2009, 22:13 przez pop9, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”