sprawa z IMAGETOGCODE

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych
Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#11

Post napisał: DZIKUS » 28 paź 2005, 19:39

to co napisalem wyczytalem z plyty dolaczonej do ksiazki do autocada wydawnictwa helion. wiem, ze do sektora startowego mozna sie odstac za pomoca specjalnego oprogramowania, i takie wlasnie jest automatycznie instalowane z autocadem. ten programik nadpisuje jakis tam magiczny plik w obszarze startowym dysku.


-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Tagi:


enterzbigi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 02 wrz 2005, 19:53
Lokalizacja: Grudzi?dz

#12

Post napisał: enterzbigi » 28 paź 2005, 20:27

jest kilka sposobów na przedłużenie sobie licencji ;) 1 z nich to formatowanie obszaru rozruchowego dysku odpowiednim programem ja używam WDcleara jest to program serwisowy niedostępny dla zwykłych uzytkowników ale jak kto potrafi dobrze szukać znajdzie wszystko minusem tego jest fakt iż po 30 dniach trzeba to powtarzać...:/ 2) sposób ktory istnieje jednak nie wiem czy pomaga on przy wpisach odnoszacych sie obszaru rozruchowego. Istnieja programy które "wychwytują" zmiany i nowe wpisy w rejestrze podczas instalacji programu. Potem wystarczy je tylko odpowiednio zmienić. Tym sposobem można sobię licencję wydłużyć na wieczność a czasami przy odpowiednich zmianach można udostępnić opcje programu które w wersjach udostępnianych za friko są niedostępne 3) sposób jest instalacja cracka do programu z praktyki jednak wiem że do takich programów ciężko jest znaleźć w/w cracki dlatego można nauczyć sie samemu je tworzyc trzeba miec tylko troche wiedzy i umiejętności istnieją różne kursy pisania cracków które można znaleźć w sieci pozdrawiam i życze powodzenia.


Adalber
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 687
Rejestracja: 10 lip 2005, 15:13
Lokalizacja: Polska

#13

Post napisał: Adalber » 28 paź 2005, 22:50

Nie wiem jak to jest dla XP ,do testów używam 98 i robie tak: formatuje dysk póżniej uruchamiam fdisk/mbr,ta komenda nadpisuje obszar startowy .
W działającym windowsie można modyfikować boot sektor - m.in. kilkadziesiąt wirusów robi to bez pytania.
Znajomy chwalił mi się ,że postawił system poinstalował wszystkie programy i zrobił obraz dysku Norton Ghostem ,po 30 dniach lub wcześniej zapisuje pracę na CD , cofa date systemową i odtwarza obraz dysku ,wszystko zajmuje pare minut .(osobiście nie testowałem )


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#14

Post napisał: pukury » 29 paź 2005, 00:41

witam !! polecenie fdisk/mbr uaktywnia kopię zapasową boot sektora. z tym problemem w najprostrzy ( powiedzmy ) sposób można sobie poradzić tak - sys Win jest 32bit. ( czyli partycja jest 32bit ) biorę dyskietkę z dos 6.2 ( instalacyjną ) uruchamiam fdisk - on widzi że partycja jest " non dos " , usuwam partycję , włączam ponownie komp , zakładam partycję dos , i instaluje sobię dos , następnie instaluję windę . żadne formty nie pomogą ( chyba że lo-format - dla kamikadze ) te programy są bardzo złośliwe :D :D :D ! ale jakoś się da pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#15

Post napisał: DZIKUS » 29 paź 2005, 07:15

Adalber pisze:alił mi się ,że postawił system poinstalował wszystkie programy i zrobił obraz dysku Norton Ghostem ,po 30 dniach lub wcześniej zapisuje pracę na CD , cofa date systemową i odtwarza obraz dysku ,wszystko zajmuje pare minut .(osobiście nie testowałem )

wiecej szczegolow prosze. piszac, ze zapisuje prace na cd, masz na mysli stworzenie obrazu dysku??
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


avatar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 208
Rejestracja: 23 cze 2004, 09:44
Lokalizacja: Gdansk

#16

Post napisał: avatar » 29 paź 2005, 20:08

Adalber pisze:Nie wiem jak to jest dla XP ,do testów używam 98 i robie tak: formatuje dysk póżniej uruchamiam fdisk/mbr,ta komenda nadpisuje obszar startowy .
obszar startowy dysku to kilkadziesiat pierwszych blokow zawiera informacjie o fizycznej strukturze dysku i frimwer dysku , nie mozna go nadpisac ZADNYM Programem z poziomu windowsa ..a boot sektor to co innego


ale MY chemy rozwiazac sprawe z image to g code....
"Everything should be made as simple as possible, but not one bit simpler."
Albert Einstein


Adalber
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 687
Rejestracja: 10 lip 2005, 15:13
Lokalizacja: Polska

#17

Post napisał: Adalber » 30 paź 2005, 01:10

Pisząc obszar startowy miałem na myśli boot sector.
avatar napisał i oczywiście tak jest ,że istnieje obszar dysku gdzie są zapisane jego dane, dzięki temu działa automatyczne wykrywanie dysków .(nie jestem pewien czy to się nazywa obszar startowy)
Autocad i inne interesujące programy instalujemy spod windowsa więc pewnie nic w "obszarze startowym" nie instalują , zostaje główny boot sector - jak sobie z nim radzić
www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=9576
Co do obrazu dysku (partycji),cały dysk (mały 8GB ) z systemem i programami jest umieszczony na dwóch płytach DVD .Po jakimś czasie zapisujemy swoje prace na CD ,cofamy date systemową i odtwarzamy dysk twardy z DVD za pomocą Ghosta .Mamy taki stan systemu jak w momencie tworzenia obrazu.Ma to taką zalete ,że nie trzeba wszystkiego instalować od nowa i trwa dosłownie 10 - 15 minut .
Jak robić obraz ( także skompresowany wtedy zmieści się na CD ) www.agavk.p9.pl/strony/win_ghost.php

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”