Problem z wygenerowaniem ścieżki toczenia


Autor tematu
rzepuncja
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 04 mar 2014, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów

Problem z wygenerowaniem ścieżki toczenia

#1

Post napisał: rzepuncja » 19 maja 2016, 23:35

Witam,
Mam następujący problem:
Przy programowaniu ścieżek podczas wytaczania otworu mam problem z którym męczę się pół dnia i niestety nie mam pojęcia jak go rozwiązać, jestem więc zmuszony szukać pomocy tutaj. Problem polega na tym, ze po wybraniu konturu, do którego ma być obrabiany materiał, program generuje błędną ścieżkę, która obrabia tylko dno otworu, tzn. wykonuje ostatnią ścieżkę, a wszystkie wczesniejsze ignoruje. Na 90% wydaje mi się, że jest to wina wybranego konturu, ponieważ nie mam możliwości zaznaczenia tak jakby wyjścia ścieżek.
Na zdjęciu jest to bardziej zrozumiałe o co mi chodzi :)
Przy generowaniu ścieżki dla obróbki zgrubnej zewnętrznej, też jest ten błąd ale minimalny, dlatego, że kontur wychodzi "do góry" a podczas wytaczania jest prosty. Jak wydłużyć te ścieżki, żeby zaczynały się tam gdzie znajduje się kontur od wiercenia (brązowa przerywana linia pozioma, która określa granice wiertła.)?

Proszę o konkretne odpowiedzi, bo już wszystko przeszukałem i sam nic nowego nie znajde :(

Obrazek



Tagi:


Pionier_CNC
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Post napisał: Pionier_CNC » 20 maja 2016, 07:22

Hmm...
Nie wiem czy dobrze kombinuję.
Możesz otworzyć nową ścieżkę wybierając "Utwórz > Krzywą > Krzywą na jednej krawędzi " zaznaczając brzeg płaszczyzny, na której ma rozpocząć się toczenie.
Lub zaznaczyć jak do tej pory ścieżkę na dnie i w parametrach ścieżki ustawić odpowiednio górę przygotówki i głębokość na jaką ma wejść nóż oraz zaznaczyć i zdefiniować głębokość cięć.
To tak na szybko, co mi do głowy przyszło.
:)


Autor tematu
rzepuncja
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 04 mar 2014, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów

#3

Post napisał: rzepuncja » 20 maja 2016, 18:11

Ok, dzięki za odpowiedź, poradziłem sobie w ten sposób, że narysowałem linią oddzielny kontur i wskazałem go przy wyborze ścieżki :)
Temat do zamknięcia :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”