Trasowanie linii na powierzchni


Autor tematu
Pionier_CNC
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk

Trasowanie linii na powierzchni

#1

Post napisał: Pionier_CNC » 17 maja 2016, 10:31

Witam.
Zwracam się z prośbą o pomoc. Mam w pracy mały kłopot. Jako, że firma nie ma funduszy na szkolenia, do wszystkiego w Mastercamie dochodzę na własną rękę. Ale wracając do tematu...
Na wstawionym zdjęciu jest podgląd tego zagadnienia.
Jest potrzeba aby nanieść na gotowym detalu linie pomocnicze przy pomocy mazaka. Temat mocowania ogarnięty, natomiast problem polega na tym, że nie wiem czy istnieje możliwość stworzenia programu, który trasowałby linie ( czarne na obrazku) prostopadle do powierzchni w 5 osiach. Jedyne co do tej pory wymyśliłem to przygotowanie programu na kontur 3D z ustawieniem narzędzia w określonej płaszczyźnie konstrukcyjnej ( czyli są to tak naprawdę 2 osie. Y, Z i stałe X lub Y, X i stałe Z) Przy tworzeniu programu 5-osiowego jestem proszony o wskazanie płaszczyzn, tutaj są jedynie łańcuchy na powierzchni. Jest możliwe przygotowanie programu na 5 osi ?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Obrazek



Tagi:


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#2

Post napisał: ma555rek » 17 maja 2016, 17:32

Dla tego konkretnego modelu ustaw obróbkę z indeksowaniem a kreski zrobisz jako rowki - oczywiście zamiast freza będzie mazak
Indeksujesz z każdej ze stron i finito.
Pasjonat


Autor tematu
Pionier_CNC
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post napisał: Pionier_CNC » 18 maja 2016, 13:02

Dzięki za podpowiedź.
W wolnej chwili sprawdzę, teraz co innego na tapecie.
:)

2016_05_19:
Problem trasowania rozwiązany trochę inną metodą niż kolega sugerował, mam nadzieję, że uniwersalną dla każdej powierzchni, którą przyjdzie nam się zajmować. Testy wczoraj wypadły pomyślnie :)
Dziękuję raz jeszcze za chęć pomocy :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”