Prośba o pomoc - ustawienie przygotówki względem modelu


Autor tematu
arol1983
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Chorzów

Prośba o pomoc - ustawienie przygotówki względem modelu

#1

Post napisał: arol1983 » 13 sty 2016, 17:35

Witam,

Proszę o pomoc w sprawie ustawienia przygotówki o określonym kształcie względem modelu.
Problem polega na tym, że gdy mam wczytany model i wczytuję przygotówkę, to przygotówka mi się przesuwa i nie wiem jak ją przesunąć, aby pokrywała się z modelem, dlatego proszę o pomoc. Załączam plik. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Arol
Załączniki
przygotowka.doc
(267 KiB) Pobrany 168 razy



Tagi:


Wanioszka
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, 22:32
Lokalizacja: Rzeszów

#2

Post napisał: Wanioszka » 14 sty 2016, 10:41

Wczytujesz plik stl czy wybierasz bryłę, która jest w istniejącym pliku tylko np. na innej warstwie ? Jak widać na screenie jest kilka opcji. Będziesz tej przygotówki używał do wizualizacji czy z niej "wycinał" model?

Pozdrawiam
Robert


Autor tematu
arol1983
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Chorzów

#3

Post napisał: arol1983 » 14 sty 2016, 23:29

Witaj,

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Wczytuję plik stl, tzn. zacząłem od tego, że wybrałem opcję obróbki zgrubnej resztek i tam na końcu zaznaczyłem plik stl jaki chciałem wczytać i wczytał mi tą bryłę, ale jest ona źle ustawiona. Wydaje mi się, że jest chyba na tej samej warstwie (za bardzo się jeszcze nie znam na Mastercamie). Chciałbym z tej przygotówki wycinać model.

Pozdrawiam,
Artur


Wanioszka
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, 22:32
Lokalizacja: Rzeszów

#4

Post napisał: Wanioszka » 15 sty 2016, 11:55

Po wczytaniu pliku stl powinno pojawić się okno dialogowe z różnymi opcjami "przekształcenia" wczytanego modelu, jest też tam opcja przenoszenia (przesuwania) w dowolne miejsce. Inna sprawa to dlaczego model i przygotówka są "w różnych" miejscach? Widocznie przesuwałeś model który chcesz obrabiać w MC lub przygotówka i model były narysowane w różnych "koordynatach" w programie CAD'owskim. Jak nie uda ci się ustawić przygotówki za pomocą okna dialogowego, to najlepiej poprawić którąś z wymienionych przed chwilą czynności ;).

Robert


Autor tematu
arol1983
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Chorzów

#5

Post napisał: arol1983 » 17 sty 2016, 13:52

Po wczytaniu modelu stl niestety nie widzę żadnych opcji "przekształcenia" wczytanego modelu. A gdzie jest ta opcja przenoszenia (przesuwania) w dowolne miejsce ?
Co to są te koordynaty ? Co należy zrobić, aby model np. w formacie igs i model będący przygotówką w formacie stl pokrywały się ? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Artur


Wanioszka
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, 22:32
Lokalizacja: Rzeszów

#6

Post napisał: Wanioszka » 18 sty 2016, 11:10

Tu przykładowy film, który mam nadzieję wszystko wyjaśni ;p:

Koordynaty miałem na myśli wspólny układ współrzędnych i żeby przygotówka pokrywała się z modelem.


Autor tematu
arol1983
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Chorzów

#7

Post napisał: arol1983 » 19 sty 2016, 19:42

Witaj,

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Filmik znam, widziałem go już wcześniej i analizowałem wiele razy. Muszę przyznać, że chyba jeden z ciekawszych na ten temat jakie widziałem.
Chyba nie do końca potrafię znaleźć odpowiedzi na wszystkie problemy z MC jakie potykam, ale staram się je stopniowo ogarniać. Dziękuję za pomoc.
Niech Pan Bóg Ci Błogosławi,
Pozdrawiam,
Artur

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”