Kieszeń otwarta z dwóch stron


Autor tematu
maciass123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2014, 14:41
Lokalizacja: Kraków

Kieszeń otwarta z dwóch stron

#1

Post napisał: maciass123 » 14 kwie 2015, 00:04

Mam taki problem otóż chcę wyfrezować kieszeń, która jest otwarta z 2 stron ( jak na screenie ) tak aby frez wjeżdżał i poza materiałem i nie zostawiał na rogach resztek. Próbowałem opcji otwarta kieszeń ale działa ona tylko z jednej strony, po przeciwnej nadal zostają te resztki . Wiem ze można "oszukać" trochę program ale dorysowując kontur ale chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić jak Pan Bóg przykazał.
Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek



Tagi:


aner1986
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 114
Rejestracja: 02 maja 2014, 21:59
Lokalizacja: Nowe Żabno

#2

Post napisał: aner1986 » 14 kwie 2015, 08:03

Witam

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Albo dorysujesz coś albo użyj innej strategi obróbki. Kieszeń zawsze jest ograniczona z czterech stron. W przypadku otwartej z trzech. Nie możesz nic zrobić żeby tak jak napisałeś nie pozostawał materiał równy promieniowi narzędzia ponieważ ta strategia jest dla kieszeni i poza ten obszar narzędzie nie przejedzie. W twoim przypadku użyj strategi "frezowanie blend" bądź "frezowanie peel". Poniżej screen dla frezowania blend

Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek


Autor tematu
maciass123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2014, 14:41
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: maciass123 » 14 kwie 2015, 21:21

Dzięki za odpowiedź. Mam jednak teraz problem z zaznaczeniem geometrii. Jak zaznaczyć geometrię tej wysepki . Przy obróbce blend pisze że muszą być dokładnie 2 łańcuchy. Jak już tak ustawie to nie wiem jak zrobić żeby frez wyjeżdżał i zawracał poza materiałem. Do tego nie ma kompensacji narzędzia i wymiar sie nie zgadza. Przy obróbce peel też wyskakuje jakieś błędy związane z tą wyspą i już kompletnie nie wiem jak to zaznaczyć ale za to wiem że frez wjeżdża poza materiałem.
Proszę o jakąś podpowiedź (najlepiej ze screenem :wink: )


aner1986
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 114
Rejestracja: 02 maja 2014, 21:59
Lokalizacja: Nowe Żabno

#4

Post napisał: aner1986 » 15 kwie 2015, 07:11

Musisz wybrać dwa łańcuchy tak jak poniżej

Obrazek


Jeśli chodzi o wjazd i wyjazd z materiału to odpowiadają za to te parametry

Obrazek


Wykończenie możesz zrobić zarówno za pomocą kontury albo jest też opcja wykończenia gdzie sterujesz wymiarem w sterowaniu maszyny (G41/G42). Zobacz poniżej

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”