Rowki poziome


Autor tematu
Hefajstos
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2007, 13:48
Lokalizacja: Silesia

Rowki poziome

#1

Post napisał: Hefajstos » 13 lip 2007, 13:34

Witam
Mam taki problem mianowicie muszę wyfrezować rowek w materiale grubości 43mm, rowek jest w z boku materiału po środku i jest grubości 25mm a głębokość rowka 50mm, Narzędzie to frez tarczowy trzyostrzowy D160mm grubość 10mm. Maszynka to 3osiowa frezarka pionowa :razz: .
Problem jest taki że obojętnie jaki rodzaj ścieżki wybieram to nie chce mi tego rowka zrobić :cry: . Wiec moje pytanie jest takie: Jakiej operacji do tego użyć :?: .

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.



Tagi:

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#2

Post napisał: maz » 13 lip 2007, 19:55

Rysujesz sobie kreseczke o dlugosci materialu, potem wybierasz operacje kontur, wybierasz narzedzie np frez plaski o srednicy 160 mm(?) ustawiasz parametry obrobki, wskazujesz kontur, wybierasz kompensacje, robisz 3 kroki w dol, i ustawiasz wejscie i wyjscie np po lukach. proste.

zreszta jak masz rowek prosty, to sie dziwie, ze robisz program w mastercamie.

Mozliwe, ze nie chce ci stworzyc toru narzedzia, bo masz model 3d. w takim wypadku wystarczy wyciagnac kontur i zrobic to co wyzej. ;-)
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


Autor tematu
Hefajstos
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2007, 13:48
Lokalizacja: Silesia

#3

Post napisał: Hefajstos » 16 lip 2007, 07:34

Spróbuję tak jak piszesz maz, a w mastercamie robię tak bo to jest jedna z wielu operacji na tym detalu. Jest tylko jeden problem z zaokrągleniem naroża ponieważ mam frez o R małym 0.8mm a muszę zrobić R 1mm. niestety seryjny ma tylko 0.8 a 1 mogę mieć tylko na zamówienie (za niezłą dopłatą), więc myślałem że jak skorzystam jakieś operacji 3D a nie 2D to mi ten promyk 1 tą 0.8 zrobi (chodzi o wytrzymałość ponieważ element będzie pracował w dużym obciążeniu). Jest to frez płytkowy bo materiał ma 43HRc.


RAJMUND
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 210
Rejestracja: 08 sty 2007, 14:26
Lokalizacja: warszawa

#4

Post napisał: RAJMUND » 18 lip 2007, 16:03

nie wiem czemu nie chce ci zrobić.
Jest taka najprostsza ścieżka do robienia rowków
Circle paths>Slot mill toolpatch

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”